Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklų 5-6 klasių mokinių Lietuvių kalbos kūrybinis konkursas ,, Labas, kaip gyveni?( pagal Selemono Paltanavičiaus kūrybą)

                      Jau keleri metai Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos   lituanistės organizuoja Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklų 5-6 klasių mokinių kūrybinį konkursą.Šiais metais konkursas ,, Labas, kaip gyveni?“ , skirtas Selemono Paltanavičiaus kūrybai.

Lapkričio 22 dieną į mokyklos salę rinkosi svečiai . Konkursą  žaismingai pradėjo mažieji vedėjai-ežiukai, jie pristatė renginio garbės svečią-prozininką, gamtininką, fotografą, radijo laidų vedėją, aplinkosaugininką Selemoną Paltanavičių ir vertinimo komisiją.

Visi konkurso dalyviai, pasirinkę jiems patikusį kūrinį, labai stengėsi kalbėti gražia, taisyklinga lietuvių kalba. Jų įkūnyti personažai, suvaidintos kūrinių ištraukos žiūrovams priminė, kaip reikia stebėti gamtą, pažint ją, suprasti, mylėti ir mokytis iš gamtos .Tikrą gamtos pamokėlę mums surengė Vilniaus ,,Ateities“ mokyklos komanda, suvaidindama televizijos laidą ,,Girios naujienos“. Žiūrovai ne tik pamatė įvairius paukščius, bet ir išgirdo jų skleidžiamus garsus.  Vilniaus Jono  Pauliaus II-ojo progimnazijos  mokinės Aneta ir Evelina labai artistiškai pristatė Leopardą Leonardą.Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijai atstovavo Artur, kuris raiškiai perskaitė ,, Ar aidas miega“ ir tapo III vietos laimėtoju. Žiūrovus sužavėjo ,, Peliukas Tukas“, kurį pristatė Daria ir Dalius iš Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos ir iškovojo  II vietą.  Labai džiaugiamės, kad I-osios vietos nugalėtojais tapo mūsų mokyklos komanda, suvaidinusi ištrauką iš knygelės ,, Girios laiškai“.

Kol vertinimo komisija aptarinėjo konkursantų pasirodymus, žodį tarė mūsų svečias  Selemonas Paltanavičius.Rašytojas dėkojo už tokį kūrybišką jo kūrinių pristatymą, pasidžiaugė tais mažais spektakliukais, žavėjosi mokinių atradimais tekstuose.Vaikams papasakojo apie dar vaikystėje gimusią didžiulę trauką ir susidomėjimą gamta, apie pirmuosius kūrybinius bandymus. Rašytojas sakė, kad pasakose galima netgi daugiau vaikams papasakoti apie gamtą negu yra parašyta vadovėliuose. Linkėjo mokiniams būti gamtoje, stebėti ją, mokytis iš gamtos.

Renginyje buvo galima įsigyti Selemono Paltanavičiau knygelių ir gauti rašytojo autografą.

Vertinimo komisijai paskelbus rezultatus, visi dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais ir dovanėlėmis.

  • IMG_6088
  • IMG_6095
  • IMG_6103
  • IMG_6108
  • IMG_6119
  • IMG_6130
  • IMG_6144
  • IMG_6207

Partneriai