Paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, progimnazijos bendruomenė neliko abejinga ir VLKK iniciatyvai organizuoti veiklas, skirtas lietuvių kalbos puoselėjimui ir jos prestižui kelti. Tad ypatingu valstybinės šventės ir Lietuvių kalbos dienų akcentu tapo progimnazijos bendruomenę suvienijęs dailiojo rašto konkursas „Gražiai rašyti moku“. Tai buvo ne vien konkursas, o galimybė mokytojams grįžti į mokyklos laikus, pasijusti tikrais mokiniais dirbant grupėse ir kartu ieškant atsakymų į probleminius klausimus. Pedagogai atliko „namų darbą“, o vertinimo komisija nustatė, kad dailiausiai, kruopščiausiai, išradingiausiai dailyraščio tekstą parašė mokytojos Solveiga Jurgelevičienė, Asta Lukošienė ir Inessa Maculevič. Nuoširdžiai sveikiname mokytojas!

1–5 klasių mokiniai šia proga rinko gražiausią lietuvišką žodį ir jį iliustravo. O žodžių būta įvairių: vieni piešė žodžius ąžuolas, saulė, Lietuva, šypsena, kitiems – nebuvo gražesnio žodžio už ačiū. Dėkojame visiems dalyvavusiems, linkime ir ateityje puoselėti valstybinę kalbą.

Laiškas – tai asmens rašytinė žinia kitam asmeniui, siekiant pasidalyti žiniomis, mintimis, pateikti klausimus tikintis atsakymo. Ar seniai rašėte laišką… Lietuvai? Šeštokų ir septintokų laiškuose slypi begalinė meilė gimtinei, susirūpinimas dėl Jos ateities. Mokiniai išdrįso kartu svajoti ir net priekaištauti. Bet, svarbiausia, dauguma tiki gerove šalyje ir jos šviesia ateitimi.

Progimnazijos aštuntokai turėjo galimybę pasvarstyti, kas yra Laisvė? Vieniems Ji – tai pareiga ir atsakomybė, o kitiems – galimybė daryti tai, ką liepia širdis. Mokiniai samprotavo, kūrė eiles, deklamavo, dalijosi mintimis ir džiaugėsi, kad atkurta Nepriklausomybė – vertybė, kurią svarbu branginti ir saugoti. Maloniai kviečiame pasigrožėt mokinių sukurtais darbais.

Metodinės grupės pirmininkė Ana Domulevičienė

 

  • Astos darbas
  • Inessos
  • Solveigos

Partneriai