Netradicinė ugdymo diena, skirta mokinių pilietiniam ugdymui

Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje vyko netradicinė ugdymo diena, skirta pilietiniam ugdymui. 5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 8b ir 8c klasių moksleiviai lankėsi kino teatre ir žiūrėjo dokumentinį filmą “Irklais per Atlantą”, kur supažino su tikru pasakojimu apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių – 8500 km kelionę per Atlantą. Mokiniai buvo sužavėti keliautojo drąsa, ištverme ir fiziniu pasirengimu. Filmo peržiūra – tikras įkvėpimas siekti užsibrėžtų tikslų. Po filmo peržiūros, 5a klasės mokiniai pristatė spalvingus plakatus. 5c klasės mokiniai buvo suskirstyti į 3 komandas ir dalyvavo viktorinoje „Mes – patriotai“, parodydami savo žinias apie Lietuvos istoriją. 6a, 6b, 6c ir 8c klasės mokiniai, prieš vykstant į filmo peržiūrą, išklausė klasiokų prezentacijas apie žymius Lietuvos žmones, garsinančius Lietuvos vardą pasaulyje. 7-tų klasių moksleiviai atliko kūrybinį-rašto darbą, kurio tikslas buvo pristatyti vaizdingą bei išsamų atsiliepimą apie filmą. 8b rašė esė „Lietuva didžiuojasi …“.

Kovo 11-sios proga 8а klasė turėjo edukacinę pilietiškumo ugdymo programą Vilniaus Televizijos bokšte. Mokiniai sužinojo apie televizijos bokšto paskirtį, pastatymo istoriją bei svarbų vaidmenį kovoje už Nepriklausomybę.

Tuo tarpu pradinėse klasėse mokiniai dalyvavo ekskursijose, susipažindami su Lietuvos praeitimi ir edukacinėje veikloje, dirbdami su moliu ir susipažindami su keramikos amatu.

  • 5a, 7a, 7b ir 7c
  • 6a1
  • 8a1
  • 8bc
  • 20240310_211540
  • 20240310_211644
  • 3-collage
  • 4_ klase
  • img_20240307_091733-collage
  • img-1-collage

Partneriai