Netradicinė literatūros pamoka, skirta Sofijos Kovalevskajos gimimo metinėms paminėti

Sausio 14 – 15 d. progimnazijos rusų kalbos mokytojai pravedė netradicinę pamoką, skirtą Sofijos Kovalevskajos gimimo dienai: literatūriniai skaitiniai 5 – 7 klasėms, dokumentinio filmo peržiūra apie Sofiją Kovalevskają, kurią žiūrėjo net aštuonios klasės. 5 – 6 klasių mokiniai pamokose skaitė iš anksto paruoštas ištraukas iš S. Kovalevskajos knygos „Vaikystės prisiminimai“. Knyga sugražina klausytojus į vaikystės prisiminimus, prikelia asmeninius patyrimus apie mielą vaikystę. Mokinių įspūdžiai:
„Aš tarsi sugrįžau į savo vaikystę…“;
„Buvo labai įdomu skaityti apie S. Kovalevskajos vaikystę!“;
„Atradau savyje profesorės matematikės talentą!“;
 Šiomis dienomis aštuntokai taip pat žiūrėjo filmą „Sofija Kovalevskaja. Daugiau nei meilė“. Peržiūrėję šį filmą visi mokiniai teigė, jog didžiuojasi S. Kovalevskajos, pirmosios matematikės moters, sielos stiprybe, tikslo siekimu ir talentu:
„Šis filmas man ne tik patiko, bet ir paliko neišdildomą įspūdį. Jame smulkiai aprašyta S. Kovalevskajos biografija; aš sužinojau apie ją daug naujų faktų. Filmas leidžia suprasti, kiek daug Sofija Kovalevskaja padarė dėl viso pasaulio moterų ateities.“.
Progimnazijos rusų kalbos ir literatūros mokytojai.
  • o Koval Loban