KONFERENCIJA „ŠVARI TA MŪSŲ LIETUVA“

Birželio 17 dieną įvyko Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės kultūros projekto „Graži ta mūsų Lietuva“ konferencija „Švari ta mūsų Lietuva“, kuri buvo skirta pasaulinės aplinkos apsaugos dienos minėjimui.

Konferencijos tikslas: paskatinti moksleivius domėtis, kalbėti ir vykdyti aplinkos apsaugą Lietuvoje.

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos 6a klasės moksleivės Elizaveta ir Karina pristatė pranešimą apie tai, kokiais būdais yra vykdomas atliekų rūšiavimas progimnazijoje, kokiose projektuose, susijusiose su aplinkosaugą ir ekologiją dalyvauja progimnazijos mokiniai bei kaip saugoma aplinka Vilniaus mieste.

Šalčininkų r. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos atstovai dalinosi savo patirtimi apie tai, kaip yra saugoma aplinka Eišiškėse. Pristatė stotelės „Dėkui“ veiklą.

Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos atstovai dalinosi informacija apie tai, kad šiuolaikinė kūryba įsijungia į ekologinio tvarumo diskusijas per „antinio meno“ judėjimą. Taip pat pasidalino patirtimi kokias būdais gimnazijoje yra panaudojami nereikalingi daiktai ir medžiagos įvairiems grožio kūriniams kurti.