Interviu su prozininku, gamtininku, fotografu, radijo laidų vedėju, aplinkosaugininku rašytoju, konkurso ,, Labas, kaip gyveni?” garbės svečiu  Selemonu Paltanavičiumi

-Laba diena. Kaip jaučiatės dalyvaudamas mūsų mokyklos renginyje? Kokia Jūsų nuomonė apie šį konkursą?

Iš tikro labai mielas renginys ir šiek tiek nelauktas. Net ir nesitikėjau, kad iš mano daugelio pasakojimų galima tokius spektakliukus sukurti. Aš labai laimingas.

-Kuris suvaidintas Jūsų knygos epizodas Jums labiausiai patiko? Kodėl?

Jie visi man labai patiko, turbūt mieliausias buvo būtent apie „Tuką ir peliuką“. Jis man nuoširdžiausiai atrodė.

-Kaip Jums atrodo, kuo Jūsų kūryba artima vaikams?

Tai kad aš tik vaikams ir rašau. Na, aš visada sakau, kad vaikų rašytojas turi būti truputį neužaugęs, kitaip jis nemokės kalbėtis su vaikais ir nemokės rašyti.

-O Jūs kokią literatūrą skaitote?

Skaitau ir vaikų knygas, ir iki šio laiko skaitau vaikams. Labai daug skaitau ir mokslinės literatūros, nes reikia pergalvoti, ką galima būtų papasakoti vaikams.

Žodžiu, jeigu turėčiau laiko, tai tik skaityčiau ir skaityčiau.

-Kokie buvo pirmieji Jūsų kūrybiniai žingsniai? Kodėl susidomėjote būtent gamta?

Gamta, kiek save atsimenu, visada domėjausi. O kūryba taip pat turbūt nuo kokios jau 3-4 klasės, aš jau visą laiką rašiau sau. Net išliko tie pirmieji mano bandymai. Bet po to 8-metėje mokykloje aš jau parašiau pluoštą pasakojimų, iš kurių išėjo mano pirmoji knyga. Taigi bent jau 50 metų, gal net ir daugiau, aš rašau.

-Žinome, kad Jūs dalyvavote ekspedicijoje,, Per  Lietuvą Nemunu“  Gal ši kelionė laivu įkvėpė parašyti naują kūrinį?

Taip, ši kelionė įkvėpė parašyti knygas. Pirma yra „Nemunu per Lietuvą“, kita- „Visla per Lenkiją“, na, o dabar rašau „Dnepru per Ukrainą“. Tai buvo paskutinė mūsų nacionalinė ekspedicija būtent per Ukrainą. Tai jau ne visai vaikiškos knygos, bet jaunuoliai visi gali paskaityti, uždegti savyje norą rašyti, bent jau keliauti, tyrinėti. Šito labai reikia.

-Ko palinkėtumėte šiuolaikiniams moksleiviams?

Kuo daugiau žinoti, kuo daugiau skaityti ir drąsos savo sprendimuose, mąstymuose, svajonėse, nevaržyti savęs. Svajokit, svajokit, svajokit!

-Malonu, kad atvykote į mūsų mokyklos renginį. Dėkojame už atsakymus. Lauksime Jūsų naujų kūrinių.

Ačiū.

Interviu rengė 8c klasės mokinė Maja.