Fizikos pamokos netradicinėse aplinkose

Rugsėjį ir spalį III  ir IV klasių gimnazistai turėjo galimybę įsilieti į mokslinio Vilniaus gyvenimą – jie dalyvavo  dviejuose renginiuose: VU fizikos fakultete klausėsi  profesoriaus iš Prancūzijos paskaitos ir aplankė Fizikos instituto mokslų ir technologijų parką. Rugsėjo 28 dieną mūsų gimnazistai pabuvojo VU fizikos fakultete ir klausėsi paskaitos apie kvantinę mechaniką, kurią skaitė profesorius iš Prancūzijos Alainas Aspektas (Alain Aspect). Paskaitos pavadinimas «Einstein doubts to quantum information: a new quantum revolution» (Einšteino abejonės dėl kvantinės informacijos – nauja kvantinė revoliucija). Tema labai įdomi, tačiau neįprasta ir visiškai nepanaši į tas, kurių moko klasikinė fizika.  Paskaitos vyko anglų kalba, todėl viską suvokti buvo sudėtinga, tačiau svarbiausia, kad mokiniai pamatė  fizikos fakulteto auditoriją, pajuto  tikrąją mokslo dvasią ir dar kartą įsitikino, kaip svarbu šiuolaikiniam žmogui mokėti anglų kalbą. Spalio 6 dieną gimnazijos ketvirtokai lankėsi Fizikos instituto mokslų ir technologijų parke: apžiūrėjo laboratorijas, stebėjosi  3D spausdintuvo galimybėmis  bei lazerių surinkimo metodais, susipažino su Lietuvos mokslininkų pasiekimais lazerinių technologijų srityje. Optikos ir mikroelektronikos laboratorijoje mokiniams buvo pristatytas šiuolaikinis elektroninis mikroskopas.  Visiems, nepagailėjusiems dėl mokslo paaukoti plauko, ekskursijos pabaigoje buvo suteikta galimybė mikroskopu įvertinti jo būklę ir net  išmatuoti storį!

Fizikos mokytojas Vladimiras Ovčinikovas

 

  • optimized-dsc_0645
  • optimized-dsc_0668
  • optimized-dsc_0678
  • optimized-dsc_0683
  • optimized-dsc_0690
  • optimized-img_2206

Partneriai