ERASMUS+

Erasmus + programos projekto „READING“ veikla 2020 metų  žiemą ir pavasarį

Antrąjį  Erasmus+ programos projekto „READING“ pusmetį mūsų progimnazijos 3-6 klasių mokiniai aiškinosi,  kokie yra skaitymo stiliai, literatūriniai žanrai, pristatinėjo savo mėgstamiausias knygas. Karantinas mums nesutrukdė, o padėjo ir mokytojams, ir mokiniams atrasti naujų sprendimų, išmokti naudotis naujais internetiniais skaitmeniniais ištekliais ir įgyti naujos patirties.

Šį pusmetį mes įvykdėme tris pagrindines veiklas: „ My favourite reading style“ ( ang. „Mano mėgstamiausias skaitymo stilius“),  „Why I like reading scientific and fiction books?” (ang. „Kodėl man patinka skaityti mokslinio arba meninio žanro literatūrą?“), „I share with you…” (ang. „Aš dalinuosi su tavimi mano mėgstamiausia knyga“).

Kai prasidėjo karantinas, turėjome pereiti prie veiklos „I share with you…” (ang. „Aš dalinuosi su tavimi mano mėgstamiausia knyga“), kurios metu mokiniai turėjo papasakoti apie savo mėgstamiausias knygas.

Pasikeitus sąlygoms nusprendėme šiek tiek pakeisti formatą ir paprašėme vaikų pristatyti savo mėgiamą knygą raštu, parašyti kokiam žanrui ji priklauso,  pabandyti sukurti viršelį šiai knygai.

Visus nuostabius mokinių darbus patalpinome internetiniame puslapyje „I share with you: my favourite book”.  Kviečiame pasidomėti ir jus: https://padlet.com/ivonafearon/uv02th0m1zmwdye8

 

 

Antrasis Erasmus+ programos projekto READING vizitas į mokyklą „Sveti Sveti Kiril i Metodii“ Bulgarijoje.

Šių metų vasario 10-13d. Sofijos Kovalevskajos progimnazijos pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjas Edgard Olechnovič, anglų kalbos mokytoja Ivona Fearon ir rusų kalbos mokytoja Inessa Maculevic dalyvavo antrajame Erasmus+ programos projekto READING partnerių susitikime, kuris įvyko Bulgarijoje nedideliame Goce Delčevo mieste. Šio miesto pagrindinė mokykla „Sveti Sveti Kiril i Metodii“ yra projekto partnerė. Mokykla svetingai priėmė mokytojus iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos. Visos veiklos vyko šios mokyklos teritorijoje. Atvykę mokytojai stebėjo anglų, bulgarų kalbos ir geografijos pamokas, per kurias mokiniai rodė skaitymo įgūdžius, vaidino pagal perskaitytas knygas, paruošė pristatymus apie Bulgariją ir šalis, iš kurių atvyko svečiai. Pagrindinės mokyklos "Sveti Sveti Kiril i Metodii" mokytojai pasidalino savo patirtimi ir taikomais
metodais. Svečiai galėjo pristatyti savo šalį šios mokyklos mokiniams. Šia galimybe pasinaudojo Ispanijos, Turkijos ir mūsų progimnazijos mokytojai. „Sveti Sveti Kiril i Metodii“ mokyklos mokytojai, mokiniai ir svečiai pamatė gražių Lietuvos peizažų, žaisdami sužinojo įdomių faktų apie mūsų šalį.
Projekte READING dalyvaujantys mokytojai aptarė vykdomų ir būsimų projekto veiklų rezultatus ir organizacinius aspektus, susipažino su Bulgarijos švietimo sistema, aplankė Goce Delčevo miesto savivaldybę ir turėjo galimybę užduoti klausimų miesto merui.

 

Erasmus + programos projekto „READING“ pirmojo etapo „Skaitykime“ veiklos.

Tarptautinio Erasmus+ programos projekto „READING“ metu mūsų progimnazija vykdo įvairias su skaitymu susijusias veiklas. Kai kurios yra naujos, kai kurios tapo geromis progimnazijos tradicijomis.

     Nauja, pagal projektą vykdoma veikla – trumpų pasakojimų kūrimas pagal paveikslėlius. Pasirinkome nuostabias Eva Lauma pasakos „Kaip Tutis pateko į milžinų šalį“ iliustracijas Per anglų kalbos pamokas ketvirtų klasių mokiniai atsitiktinai pasirinko kelis paveikslėlius ir sukūrė pagal juos istoriją. Mokiniai pristatė savo trumpas istorijas, o vėliau jas gražiai iliustravo. Ši veikla naudinga tuo, kad lavina vaizduotę, skatina aiškiai ir logiškai reikšti savo mintis.

     Mūsų mokiniai taip pat noriai dalyvauja veiklose, kai reikia pristatyti neseniai perskaitytas arba mėgstamiausias knygas. Kiekvienais metais penktų klasių mokiniai meniškai pristatato ir trumpai aprašo savo mėgstamiausią knygą. Jie kuria nuostabias Knygų dėžutes.

     Jau daug metų mūsų mokiniai, grįžę po vasaros atostogų, pristato savo skaitovo dienoraščius, kuriuose aprašo ir iliustruoja vasarą perskaitytas knygas.

     Puiku, kai naujovės tampa tradicijomis. Tikimės, kad progimnazijos tradicija taps, kai vyresnių klasių mokiniai skaito knygas pradinių klasių mokiniams. Pirmą kartą per anglų kalbos pamoką ir, kaip viena iš Erasmus + programos projekto „READING“ veiklų, pasaką pradinių klasių mokiniams skaitė ir puikiai užduotį atliko trys 6 B klasės mokiniai: Raman Boukun, Viktorija Dubovyk ir Odri Keris. Jaunieji klausytojai labai susidomėjo, aptarė, kas patiko pasakoje, kokie buvo pagrindiniai veikėjai, išmoko keletą naujų žodžių ir nupiešė tai, kas labiausiai paliko įspūdį.

 

Tarptautinis Erasmus+ projektas ,,READING“

Vilniaus  Sofijos Kovalevskajos progimnazija 2019-2021 m.m. dalyvauja Erasmus + programos projekte ,,READING“ (R-realistic, E-enthusiastic, A-attractive, D-different, I-independent, N-nowadays, G-Generation). Projektas  jungia mokyklas iš 5 šalių: Rumunijos, Turkijos, Bulgarijos, Ispanijos  ir Lietuvos. Projekto pagrindinis tikslas – ugdyti meilę literatūrai, skatinti mokinius skaityti, patiems kurti ir atsiskleisti. Numatytos konkrečios veiklos projekto tikslams įgyvendinti: labiausiai patikusių knygų pristatymas, bibliotekų ir leidyklų lankymas, susitikimai su rašytojais, istorijų kūrimas ir iliustravimas, kiti renginiai. Taip pat planuojami mokytojų vizitai į partnerių mokyklas,  mūsų progimnazijos mokinių vizitas į Ispanijos mokyklą „CEIP 19 DE ABRIL” Dos Hermanas miestelyje netoli Sevilijos 2020m. pavasarį. Atsakomasis Ispanijos   mokinių vizitas į Lietuvą planuojamas  2020 m. rudenį. Pirmasis mokytojų susitikimas vyks Turkijoje 2019m. lapkričio 11-14 d. Eskišehire.

 

 

ERASMUS+ projekto partnerių susitikimas Turkijoje

2019m. lapkričio 11-14 d. Turkijoje, Eskišehire, Ertugrulgazi Ilkokulu pradinėje mokykloje  vyko pirmasis Erasmus + programos projekto ,,READING“ (R-realistic, E-enthusiastic, A-attractive, D-different, I-independent, N-nowadays, G-Generation) partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo mokytojai  iš 5 šalių: Rumunijos, Turkijos, Bulgarijos, Ispanijos  ir Lietuvos. Keturios vizito dienos buvo turtingos renginių, skirtų susipažinti, organizuoti, aptarti projekto veiklą, pasidalinti patirtimi. Sofijos Kovalevskajos progimnazijai per šį vizitą  atstovavo  direktorės pavaduotoja ugdymui Vilma Mikalajūnienė, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjas Edgard Olechnovič ir anglų kalbos mokytoja Ivona Fearon.

Pirmąją vizito dieną užsienio svečius labai šiltai pasitiko mokyklos bendruomenė. Vaikai šoko nacionalinius šokius, mokytojai ir tėvai vaišino savo pagamintais nacionaliniais patiekalais, atvyko Eskišehiro švietimo skyriaus atstovai, o vėliau mokytojai buvo pakviesti į Eskišehiro švietimo skyrių, kur turėjo galimybę bendrauti su Eskišehiro regiono švietimo skyriaus vadovu apie Turkijos  švietimo sistemą, išgirsti atsakymus į  juos dominančius klausimus.

Antrąją dieną pristatėme savo šalį pirmokams, stebėjome pamokas, per kurias didžiausias dėmesys buvo skiriamas perskaitytų knygų pristatymui , įvairiais būdais stengiantis sudominti klasės draugus:  inscenizuojant, atsakant į draugų užduotus klausimus, raiškiai  perskaitant įdomiausias vietas, demonstruojant skaitymo dienoraščius.

Trečioji diena buvo skirta penkių šalių švietimo sistemų aptarimui, projekto logotipo rinkimams. Kiekvienos šalies atstovai atvežė geriausius savo mokinių piešinius ir balsavimo būdu buvo išrinktas nugalėtojas – Turkijos pasiūlytas logotipas.

Paskutinę vizito dieną partneriai pristatė savo mokyklų mokinių skaitymo patirtis, kitas kūrybiškumą ir skaitymo įgūdžius bei motyvaciją  skatinančias veiklas, buvo aptarti tolimesni projekto  vykdymo žingsniai,  nustatyti terminai kitam projekto etapui.

Taigi pirmasis partnerių susitikimas buvo naudingas, turiningas ir be galo įdomus.

 

Erasmus+ projekto ,,READING“ logotipo kūrimas

Šių metų lapkričio  4-8 dienomis  Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos ketvirtokai ir penktokai  kūrė Erasmus+ projekto ,, READING“ logotipą. Geriausi mokinių darbai  bus pristatyti  projekto  pirmajame  partnerių  susitikime Turkijoje , kur ir bus išrinktas  šio projekto logotipas, labiausiai atspindintis ,, Reading“  projeko  temą.  Į Turkiją keliaus 4  progimnazijos mokinių piešiniai.  Jų autoriai  4 b klasės mokiniai Jevgenija B. ir Arina L. , 5b klasės mokiniai   Elizaveta J. ir Sofija M. Nuoširdžiai dėkojame visiems už dalyvavimą! Balsavimo rezultatus paskelbsime vėliau.

Partneriai