Erasmus+ projektas “Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda”

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija nuo 2021 metų gruodžio mėnesio dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame vienerių metų trukmės tarptautiniame Erasmus+ projekte „Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda“. Užsienio partneriais projekte tapo jau gerai pažįstama po bendro projekto „Reading“ Ispanijos Dos Hermanas miesto CEIP 15 de Abril mokykla.  
Projekto tikslas – kelti mokinių ir mokytojų motyvaciją, plėsti akiratį, atrasti būdus ir metodikas padaryti mokymo ir mokymosi procesą įdomų, įtraukiantį ir efektyvų. 
Projekto veiklos leis didinti informuotumą apie aplinkos apsaugą ir klimato kaitą, skatins naujų tausojančių įpročių, susijusių su vartojimo įpročiais ir gyvensena, ugdymą. Bendradarbiavimas su kolegomis iš Ispanijos padės perimti veikiančius modelius, taikomus dalykų integracijai, bus pasidalinta skaitmeninių technologijų naudojimo ir skaitmeninio turinio diegimo patirtimi.  
Tikimės, kad patrauklus mokymasis pamokoje ir aktyvus dalyvavimas projekto veiklose skatins mokinių bendrųjų ir dalykinių kompetencijų augimą, anglų kalbos mokėjimo lygį ir mokymosi motyvaciją.


 

Erasmus+ programos projekto darbo stebėjimo vizitas į mokyklą “CEIP 19 de Abril” Ispanijoje

2022 m. gegužės 21-23 dienomis Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokytojos Inesa Balaikienė, Jelena Bezvodickaja ir Inessa Maculevič vyko darbo stebėjimo vizitui į mokyklą “CEIP 19 de Abril” Dos Hermanas mieste Ispanijoje. Veiklos vyko pagal Erasmus+ ispanų projekto programą „Nauji  mokymosi ir mokymo metodai bei požiūriai“, remiantis tema „Aplinkosauginis sąmoningumas ir visuotinis atšilimas“.

Penkias darbo dienas mokytojos iš Lietuvos lankė pamokas ir užsiėmimus, stebėjo ispanų kolegų darbą. Kartu su mokyklos mokiniais aplankė šiukšlių rūšiavimo gamyklą, dalyvavo diskusijoje apie aplinkosaugą ir klimato kaitos poveikį, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos švietimo sistemą. Taip pat mokytojos pristatė įdomius faktus apie Lietuvą ir progimnazijos veiklas, susijusias su aplinkosauga, vedė mokytojų dienoraštį.

Mokytojos iš Lietuvos susipažino su ispanų taikomais mokymo metodais bei būdais, buvo sužavėtos mokyklos erdvių apipavidalinimu, mokinių praktiniais darbais, prezentacijomis, stebėjo produktyvų komandinį mokinių darbą, mokytojo kaip patarėjo-padėjėjo vaidmenį, pamatė visos mokyklos bendruomenės įsitraukimą į projekto veiklas.  Po vizito projekto dalyvės pasidalino savo įspūdžiais mokytojų tarybos posėdyje.

2022  m. rudenį planuojami abipusiai Lietuvos ir Ispanijos mokinių ir mokytojų vizitai pagal Erasmus+ projekto programą.


Apsilankymas Mobiliame Klimato muziejuje

2022 m. gegužės 18 d. 6c klasės mokiniai kartu su mokytojomis Inesa Balaikiene ir Jelena Bezvodickaja apsilankė mobilioje jūriniuose konteineriuose įrengtoje parodoje apie klimato kaitą Katedros aikštėje. Mokiniai susipažino su kokiais aplinkosauginiais iššūkiais susiduria mūsų žemė, galėjo patirti 50 laipsnių kaitrą, palygino pramonės sričių įtaką klimato kaitai ir pamąstė, ką kiekvienas gali padaryti dėl švaresnės planetos.

Gidė įdomiai ir interaktyviai pristatė pagrindines temas: klimato kaitos priežastis bei padarinius, ES Žaliąjį kursą, gamtos svarbą šiuolaikinio žmogaus gyvenime bei tvarius pokyčius, kuriuos lengvai galime atlikti kasdien. Šios temos yra svarbios progimnazijos mokiniams ir dėl dalyvavimo Erasmus+ projekte „Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda“ remiantis aplinkosaugos ir klimato kaitos tematika.


Technologiniai sprendimai STEAM ugdyme

Dalyvaudami Erasmus + projekte mokytojai tobulina savo skaitmeninio raštingumo ir informacinių technologijų žinias.

Gegužės 10 dieną S. Kovalevskajos progimnazijoje vyko seminaras ,,Technologiniai sprendimai STEAM ugdyme”. Per seminarą mokytojai mokėsi dirbti su Photon” robotais. „Photon“ robotas –  mokymo įrankis, padedantis vesti įvairias pamokas – nuo programavimo ir matematikos iki kalbų. Per seminarą mokytojai mokėsi programuoti robotą, modeliavo jo elgseną ir nuotaikas, mokėsi dirbti su specialiu kilimėliu, atminties kortelėmis, kūrė pamokų scenarijus ir planus, savo pamokas pademonstravo kolegoms.


„Basakojų tako atnaujinimas“

Kovo 11 d. 5b, 5c ir 6c klasių mokiniai dalyvavo „Erasmus +“ projekto „Basakojų tako atnaujinimas“ renginyje.
Savo surinktas ir paruoštas gamtines medžiagas mokiniai įkomponavo į mokyklinį sveikatos takelį. Kartu atsidūrė akmenukai, smėlis, kankorėžiai, kriauklelės, pjuvenos, ir kitos ekologiškos medžiagos. Takelio kryptis buvo pasirinkta ne atsitiktinė. Ji priminė mūsų valstybės kontūrus.
Pabaigę darbą mokiniai jautėsi patenkinti ir nedelsdami „išbandė“ pačių atnaujintą takelį. Tai tikrai buvo nepakartojama ir žavinga!
Nuoširdžiai dėkojame 1b klasės mokytojos Nadeždos F. auklėtiniams, kurie įkvėpti mūsų pozityvios energijos drąsiai ir džiaugsmingai žygiavo „Sveikatos takeliu“ kartu su mumis.
Kviečiame visus norinčius išbandyti save ir prisidėti prie sveiko gyvenimo būdo!

Partneriai