Erasmus+ projektas “Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda”

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija nuo 2021 metų gruodžio mėnesio dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame vienerių metų trukmės tarptautiniame Erasmus+ projekte „Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda“. Užsienio partneriais projekte tapo jau gerai pažįstama po bendro projekto „Reading“ Ispanijos Dos Hermanas miesto CEIP 15 de Abril mokykla.  
Projekto tikslas – kelti mokinių ir mokytojų motyvaciją, plėsti akiratį, atrasti būdus ir metodikas padaryti mokymo ir mokymosi procesą įdomų, įtraukiantį ir efektyvų. 
Projekto veiklos leis didinti informuotumą apie aplinkos apsaugą ir klimato kaitą, skatins naujų tausojančių įpročių, susijusių su vartojimo įpročiais ir gyvensena, ugdymą. Bendradarbiavimas su kolegomis iš Ispanijos padės perimti veikiančius modelius, taikomus dalykų integracijai, bus pasidalinta skaitmeninių technologijų naudojimo ir skaitmeninio turinio diegimo patirtimi.  
Tikimės, kad patrauklus mokymasis pamokoje ir aktyvus dalyvavimas projekto veiklose skatins mokinių bendrųjų ir dalykinių kompetencijų augimą, anglų kalbos mokėjimo lygį ir mokymosi motyvaciją.


Erasmus + projekto baigiamasis etapas

Lapkričio 15-17 dienomis mūsų progimnazijoje svečiavosi 6 mokiniai ir 3 mokytojos iš Ispanijos Dos Hermanas miesto CEIP 15 de Abril mokyklos. Jų vizitas užbaigė vienerių metų trukmės tarptautinio Erasmus+ projekto „Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda“ veiklas.
Pirmą dieną po šilto sutikimo ir mūsų progimnazijos erdvių pristatymo svečiai išgirdo tradicinę lietuvišką sutartinę , susitiko su progimnazijos mokinių tarybos atstovais, kiekviena mokykla pristatė savo mokymo įstaigų tradicijas. Fizikos pamokoje, pasidalinę į 6 komandas, mokiniai ir mokytojai dalyvavo rudens dirbtuvėse, sukūrė įspūdingas kompozicijas iš gausaus
rudens derliaus.
Lapkričio 16 dieną vyko linksmas tradicinių lietuviškų dainų ir žaidimų pristatymas. Progimnazijos trečios klasės mokiniai , pasipuošę tautiniais drabužiais, mokė ispanus lietuviškų šokių ir žaidimų. Edukaciniame užsiėmime „Mokslininkas“ projekto dalyviai gamino stebuklingą spalvotą lavą, atliko bandymus su sausu ledu, noriai dalyvavo ,,Degančių rankų” eksperimente, sužinojo daug mokslo įdomybių. Vėliau 4 komandos dalyvavo intelektualiniame žaidime „The smart heads“, kuriame mokiniai atsakinėjo į klausimus, susijusius su JK, JAV ir Ispanija.
Paskutinę ispanų vizito dieną vyko matematikos pamoka su Photon robotais ir anglų kalbos pamoka apie užterštumo planetoje problemas, naudojant Mozabook programą ir 3D filmus.
Nepaisant ispanams neįprasto šalčio, svečiams buvo labai įdomu dalyvauti profesionalaus gido interaktyvioje ekskursijoje anglų kalba bei pamatyti Vilniaus senamiesčio grožį.
Manome, kad tarptautinio projekto tikslas – plėsti akiratį, kelti mokinių ir mokytojų motyvaciją, atrasti būdus ir metodikas, kaip padaryti mokymo ir mokymosi procesą įdomų, įtraukiantį ir efektyvų, buvo pasiektas. Ispanijos mokytojų ir mokinių komanda buvo sužavėta skaitmeninių technologijų naudojimo ir skaitmeninio turinio diegimo mūsų progimnazijoje patirtimi bei sėkmingai taikoma dalykų integracija. Mokiniai įgijo patirties aplinkos apsaugos ir klimato kaitos temomis, turėjo puikią galimybę tarptautiniu mastu bendrauti su kitais Erasmus+ projekto dalyviais.


Pasibaigė dar vienas mūsų „Erasmus+“ projekto etapas

Pasibaigė dar vienas mūsų „Erasmus+“ projekto programos „Nauji mokymosi ir mokymo metodai bei požiūriai“ etapas. 6 mokiniai ir dvi mokytojos Inesa Balaikienė ir Jelena Fomenko lankėsi 19 de Abril mokykloje Ispanijoje, Dos Hermano mieste (Dos Hermanas). Dalyvavome įvairiose pamokose ir užsiėmimuose: pristatėme mūsų progimnaziją, kovojome „Kahoot“ viktorinoje, mokėmės šokti ispanišką flamenko šokį, išbandėme tradicinę Andalūzijos virtuvę, mokyklos sode pasodinome simbolinį citrinmedį, pamatėme Sevilijos įžymybes ir Barseloną. Kelionė paliko didelį įspūdį ir suteikė daug
teigiamų emocijų. Ačiū visiems, padėjusiems surengti šią nuostabią kelionę. Gavome daug nuostabių įspūdžių ir naują nepamirštamą patirtį! Mūsų ispanų kolegų ataskaitą galima peržiūrėti paspaudus nuorodą: https://19deabrilschoolnewmethodologies.blogspot.com/?m=1


Mokytojų iš Ispanijos vizitas pagal Erasmus+ projektą

Rugsėjo 19-23 d. mūsų progimnazija pasitiko trys mokytojus iš Ispanijos pagal Erasmus+ projektą „Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda“. Pirmą dieną svečiai susipažino su mokyklos erdvėmis, projekto stendais. Mokytojai stebėjo dirbtuves „Lego ir sporto mechanika”, fizinio ugdymo pamoka vyko moderniose sporto aikštelėse, mokiniai kartu su mokytojais vaikščiojo sveikatingumo taku. Dienos pabaigoje svečiai anglų kalba pristatė prezentacijas apie savo šalį, Ispanijos ugdymo sistemos ypatumus, bendravo su progimnazijos mokiniais. Taip pat kolegoms iš Ispanijos buvo įdomu išgirsti apie mūsų mokyklos tradicines išvykas ir renginius.

Antroji diena buvo skirta skaitmeninių įrankių panaudojimui pamokose. Matematikos pamokoje buvo pademonstruotas darbas su kompiuterine programa ir Photon robotais. Svečiai buvo sužavėti 3D filmų panaudojimu pradiniame ugdyme. Anglų kalbos pamokoje buvo pristatytas mokinių grupinis darbas su Photon robotais aplinkosaugos ir tvarumo tema.

Trečią dieną Ispanijos kolegos stebėjo įvairių dalykų integraciją. Gamtos pažinimas su mikroskopu vyko fizikos ir anglų kalbos pamokoje. Per integruotą informacinių technologijų, matematikos, rusų ir anglų kalbos pamoką mokiniai atliko kūrybines užduotis ir pristatė jas anglų kalba. „Classroomscreen“ programos dėka svečiai iš Ispanijos buvo įtraukti į anglų kalbos pamokos veiklas. Klasės valandėlės metu penktokai kartu su gimnazistais gamino įvairius darbelius iš rūšiuotų atliekų.

Ketvirtadienį Erasmus+ projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti edukacijose miesto erdvėse. Europos informacijos centre vyko edukacinis užsiėmimas anglų kalba „Europos žaliasis kursas“. Energetikos ir technikos muziejuje mokytojai ir mokiniai susipažino su programa „Iliuzijos- mokslas, mistika ar apgaulė?“ ir praktiškai išbandė įvairius muziejaus įrenginius.

Mokytojų iš Ispanijos darbo stebėjimo vizito pabaigoje vyko apvalaus stalo diskusija apie projekto veiklas, svečiams iš Ispanijos buvo įteikti pažymėjimai.

Norime padėkoti progimnazijos administracijai, visiems mokytojams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo bei dalyvavusiems mokiniams. Nekantriai laukiame progimnazijos mokinių ir mokytojų artėjančio vizito į Ispaniją.


Erasmus+ programos projekto darbo stebėjimo vizitas į mokyklą “CEIP 19 de Abril” Ispanijoje

2022 m. gegužės 21-23 dienomis Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokytojos Inesa Balaikienė, Jelena Bezvodickaja ir Inessa Maculevič vyko darbo stebėjimo vizitui į mokyklą “CEIP 19 de Abril” Dos Hermanas mieste Ispanijoje. Veiklos vyko pagal Erasmus+ ispanų projekto programą „Nauji  mokymosi ir mokymo metodai bei požiūriai“, remiantis tema „Aplinkosauginis sąmoningumas ir visuotinis atšilimas“.

Penkias darbo dienas mokytojos iš Lietuvos lankė pamokas ir užsiėmimus, stebėjo ispanų kolegų darbą. Kartu su mokyklos mokiniais aplankė šiukšlių rūšiavimo gamyklą, dalyvavo diskusijoje apie aplinkosaugą ir klimato kaitos poveikį, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos švietimo sistemą. Taip pat mokytojos pristatė įdomius faktus apie Lietuvą ir progimnazijos veiklas, susijusias su aplinkosauga, vedė mokytojų dienoraštį.

Mokytojos iš Lietuvos susipažino su ispanų taikomais mokymo metodais bei būdais, buvo sužavėtos mokyklos erdvių apipavidalinimu, mokinių praktiniais darbais, prezentacijomis, stebėjo produktyvų komandinį mokinių darbą, mokytojo kaip patarėjo-padėjėjo vaidmenį, pamatė visos mokyklos bendruomenės įsitraukimą į projekto veiklas.  Po vizito projekto dalyvės pasidalino savo įspūdžiais mokytojų tarybos posėdyje.

2022  m. rudenį planuojami abipusiai Lietuvos ir Ispanijos mokinių ir mokytojų vizitai pagal Erasmus+ projekto programą.


Apsilankymas Mobiliame Klimato muziejuje

2022 m. gegužės 18 d. 6c klasės mokiniai kartu su mokytojomis Inesa Balaikiene ir Jelena Bezvodickaja apsilankė mobilioje jūriniuose konteineriuose įrengtoje parodoje apie klimato kaitą Katedros aikštėje. Mokiniai susipažino su kokiais aplinkosauginiais iššūkiais susiduria mūsų žemė, galėjo patirti 50 laipsnių kaitrą, palygino pramonės sričių įtaką klimato kaitai ir pamąstė, ką kiekvienas gali padaryti dėl švaresnės planetos.

Gidė įdomiai ir interaktyviai pristatė pagrindines temas: klimato kaitos priežastis bei padarinius, ES Žaliąjį kursą, gamtos svarbą šiuolaikinio žmogaus gyvenime bei tvarius pokyčius, kuriuos lengvai galime atlikti kasdien. Šios temos yra svarbios progimnazijos mokiniams ir dėl dalyvavimo Erasmus+ projekte „Skaitmeninio turinio diegimo ir integracijos galimybių nauda“ remiantis aplinkosaugos ir klimato kaitos tematika.


Technologiniai sprendimai STEAM ugdyme

Dalyvaudami Erasmus + projekte mokytojai tobulina savo skaitmeninio raštingumo ir informacinių technologijų žinias.

Gegužės 10 dieną S. Kovalevskajos progimnazijoje vyko seminaras ,,Technologiniai sprendimai STEAM ugdyme”. Per seminarą mokytojai mokėsi dirbti su Photon” robotais. „Photon“ robotas –  mokymo įrankis, padedantis vesti įvairias pamokas – nuo programavimo ir matematikos iki kalbų. Per seminarą mokytojai mokėsi programuoti robotą, modeliavo jo elgseną ir nuotaikas, mokėsi dirbti su specialiu kilimėliu, atminties kortelėmis, kūrė pamokų scenarijus ir planus, savo pamokas pademonstravo kolegoms.


„Basakojų tako atnaujinimas“

Kovo 11 d. 5b, 5c ir 6c klasių mokiniai dalyvavo „Erasmus +“ projekto „Basakojų tako atnaujinimas“ renginyje.
Savo surinktas ir paruoštas gamtines medžiagas mokiniai įkomponavo į mokyklinį sveikatos takelį. Kartu atsidūrė akmenukai, smėlis, kankorėžiai, kriauklelės, pjuvenos, ir kitos ekologiškos medžiagos. Takelio kryptis buvo pasirinkta ne atsitiktinė. Ji priminė mūsų valstybės kontūrus.
Pabaigę darbą mokiniai jautėsi patenkinti ir nedelsdami „išbandė“ pačių atnaujintą takelį. Tai tikrai buvo nepakartojama ir žavinga!
Nuoširdžiai dėkojame 1b klasės mokytojos Nadeždos F. auklėtiniams, kurie įkvėpti mūsų pozityvios energijos drąsiai ir džiaugsmingai žygiavo „Sveikatos takeliu“ kartu su mumis.
Kviečiame visus norinčius išbandyti save ir prisidėti prie sveiko gyvenimo būdo!

Partneriai