NKS 2019: išvyka į SODRĄ pagal projektą „Nepamiršk parašiuto“

Lapkričio 18 d. lankėmės SODROJE – Valstybiniame socialinio draudimo fonde. Su šia institucija man dar neteko susidurti, girdėjau tik iš tėvų, todėl organizuojama ekskursija pasirodė labai aktuali, puiki galimybė sužinoti nauja. SODROS pastatas nustebino neįprastu ir šiuolaikišku architektūriniu sprendimu.

Viduje mus pasitiko SODROS patarėjas Laimis Jonutis, labai mandagus, išsilavinęs intelektualus žmogus. Ekskursija prasidėjo archyve, kur saugomos dirbančių ir jau nebedirbančių mūsų šalies piliečių bylos. Kaip pavyzdys mums buvo parodyta Lietuvos prezidento A. M. Brazausko byla. Sužinojau, kad kai kurie dokumentai ir bylos saugomos labai ilgai, tam reikalingos tam tikros sąlygos, turi būti palaikoma atitinkama temperatūra patalpoje. Kitų bylų saugojimo laikas trumpas. Nereikalingus dokumentus utilizuoja specialios firmos.

Vėliau mums buvo parodytos patalpos, kuriose kasdien aptarnaujami klientai, veikia 28 langeliai, nors SODROS internetinė svetainė šiandien yra prieinama visiems.

Aš niekada nebuvau susimąstęs, kad SODRA – tai SOCIALINIS DRAUDIMAS. Ši institucija apdraudžia ir saugo visus Lietuvos piliečius, todėl labai svarbu laiku mokėti mokesčius.

Laimis Jonutis papasakojo, kad šiandien vyksta intensyvi kova su šešėline ekonomika, tai yra su neapskaitoma ūkine komercine veikla.

Ekskursijos metu sužinojau labai informatyvios ir naudingos informacijos. Ačiū ekonomikos mokytojai Eladai Stasiulevičienei.

Armantas Lukaitis, III a klasė

Ekonomikos ir verslumo mokytoja E. Stasiulevičienė

Partneriai