Karjeros planavimas. Šešėliavimas

Programa „Jaunojo kolegos savaitė“ 04-05 d.

„Lietuvos Junior Achievement“ mokymo programoje „Jaunasis kolega“, skirtoje vyresniųjų klasių mokiniams, verslininkai, vadybininkai, tarnautojai kelioms valandoms priima mokinius savo darbovietėse. Programos dalyviai porą valandų tampa darbuotojo „šešėliu“ – betarpiškai stebi jo veiklą darbo vietoje. Mokiniai, tapę darbuotojų „jaunaisiais kolegomis“, susipažįsta su įmonės veikla ir darbui reikalingais įgūdžiais.

Sofijos Kovalevskajos gimnazijos III klasės ekonomikos grupės mokiniai balandžio 5 d. dalyvavo programoje „Jaunojo kolegos savaitė“, per kurią buvo rengiama vienos dienos išvyka į verslo įmones. Jie tapo įmonės darbuotojo „jaunaisiais kolegomis“ ir tą dieną galėjo stebėti įmonės bei darbuotojo veiklą ir patys toje veikloje aktyviai dalyvavo. Programos dalyviai galėjo su įmonės darbuotojais aptarti visus su darbu ir karjera susijusius klausimus, susipažino su darbo vieta bei darbui reikalingais įgūdžiais.

Verslo įmonės, kuriose 04-05 nuo 10.00 val. apsilankė mokiniai:

  1. Nacionalinė Vertybinių popierių birža Nasdaq Vilnius.
  2. SODRA – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba.
  3. Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.

 

Ekonomikos ir verslumo mokytoja E. Stasiulevičienė

Mokinių atsiliepimai:

Man patiko ekskursija į Sodrą. Labai patiko, kaip mus sutiko personalas – Vaiva Vasiliauskienė ir jos kolegė. Matėsi, jog buvome laukiami ir kad personalas ruošėsi mūsų vizitui. Džiugu, kad mus lydėjo jauni specialistai. Visi Sodros darbuotojai, su kuriais teko susidurti, pasirodė malonūs, viską išsamiai papasakojo apie savo darbą. Malonu, jog netgi surengė mums „egzaminą“. Šiuo egzaminu parodė, kaip vyksta konkursas įsidarbinti į Sodrą. Taip pat negalėjo nepatikti, kad kviečia mus įsidarbinti į Sodrą, kai baigsim mokslus. Asmeniškai man patiko tas dalykas, kad papasakojo konkrečiai, kur ir ką reikia studijuoti norint dirbti įmonėje. Sodra pateko į mano sąrašą, kur galbūt nuspręsiu baigusi mokslus dirbti. Be to, mums padovanojo dovanėlių, tušinukų su „Sodros“ pavadinimu, o tai negali nedžiuginti. Esu ekskursija patenkinta ir tikrai noriu padėkoti tokiam geram kolektyvui už naudingą laiko praleidimą kartu. Projektas „Jaunojo kolegos diena“ yra labai naudingas paaugliams. Galima arčiau ir geriau susipažinti su tam tikru darbu.

Diana Kovger, IIId kl.

Balandžio 5 d. mes su draugais dalyvavome projekte „Jaunasis kolega“. Nuvažiavom į Nacionalinę mokėjimo agentūrą. Mus sutiko Donata Macevičienė. Kada jau visi susirinko salėje, atėjo direktorius ir direktoriaus pavaduotajas, pradėjo pasakoti apie įmonę. Buvo įdomu klausyti. Po to Donata atnešė lapelius, kuriuos burtų būdu traukėme. Mes ištraukėme finansų departamentą. Mums parodė, kaip dirbo su finansais, parodė dokumentų archyvą, paaiškino apie atliekamą audito darbą, parodė, kaip darbuotojai ilsisi per pietų pertraukas. Paaiškino apie darbo pažymėjimus, apie vykdomus darbus su dokumentacija, tikrinama papildomais prietaisais su kompiuteriu pagalba, transporto užimtumą. Aciū visiems darbuotojams už bendravimą ir už skirtą mums laiką, už dovanas, už vaišinimą. Projektas buvo įdomus ir naudingas. Man labai patiko audito darbas. Šitas darbas yra įdomus, jie ne tik dirba su dokumentais, bet ir su žmonėms.

Karina Lošakevič, IIIc kl.

Per projektą „Jaunojo kolegos savaitė“ apsilankėme Nasdaq Vilnius (Vertybinių popierių biržoje). Mums labai patiko aplinka bei darbo vietos, viskas labai moderniai pastatyta ir padaryta, tam buvo panaudotos naujausios ir pažangiausios informacinės technologijos, pavyzdžiui, kad pirktum akcijas, nereikia kreiptis į brokerius, užtenka įeiti į biržos sveteinę Nasdaq BALTIC ir viską atlieka speciali kompiuterinė programa. Visi darbuotojai, kurie bendravo su mumis, tai yra Inga, Simona ir Martynas, buvo labai draugiški, visi jie žino savo tikslus ir siekia juos įgyvendinti, įdėdami daug pastangų ir jėgų. Dėkojame įmonei Nasdaq ir darbuotojams Ingai, Simonai ir Martynui už sugaištą laiką bei tokią puikią galimybę susipažinti su jos vidumi. Jų dėka mes sužinojome labai daug informacijos apie šią įmonę, kokia jos veikla ir kokie jos ypatumai bei privalumai.

Lukas Vaičiūnas, IIIa kl.

Ernest Romanovskij, IIIb kl.

 

Partneriai