Europos diena gimnazijoje

Gegužės 9 d. visoje Europos Sąjungoje švenčiama Europos diena. 1950 m. gegužės 9 dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas paskelbė suvienytos Europos idėją. Šumano deklaracijos paskelbimas laikomas Europos Sąjungos pradžia, o gegužės 9 dieną kasmet švenčiamas Europos gimtadienis. Sofijos Kovalevskajos gimnazija jau antrus metus dalyvauja projekte “Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės”, kurio metu gilinamos žinios ( Istorijos pamokų metu)apie Europos parlamentą ir Europos sąjungą, paruoštas informacinis centras mokyklos bibliotekoje.
Šiemet gimnazija minėjo Europos dieną, kurios metu gimnazijoje lankėsi Lietuvos ūkio ministras V. Sinkevičius ir vedė pamoką apie Europos sąjungą. Svečias įdomiai pasakojo apie Europos Sąjungą, jos problemas ir perspektyvas, organizavo viktoriną, apdovanojo prizais.  Džiaugiuosi tokia iniciatyva, kai gimnazija aplanko žymūs žmonės. Tokie susitikimai, be abejo, ne tik paįvairina mokymosi procesą, bet ir  motyvuoja, praplečia akiratį, formuoja gyvenimui reikalingas nuostatas, taip pat gimnazistai laikė “Europos egzaminą”.

IIIa mokinės E. Aleksejevos atsiliepimas apie “Europos egzaminą”:

“Gegužės 9 dieną gimnazijoje vyko Europos egzaminas, kuriuo metu mokiniai turėjo galimybę išmeginti savo jėgas bei žinias atsakinėjant į klausimus apie Europos Sąjungą ir tuo pačiu paminėti Europos dieną. Šis testas padėjo pagilinti savo žinias apie Europą, ES šalis, įstatymus, sąjungos tikslus ir misijas. Klausimai buvo labai įvairūs, reikėjo panaudoti ir loginį mąstymą. Tokio pobūdžio renginiai yra svarbūs ugdant jaunimo suvokimą apie aplinką, kurioje jie gyvena, padeda pradėti kritiškai mąstyti ir skatina domėjimąsi savo šalies istorija.”
# MEPALietuva

Jolita Šukelienė istorijos mokytoja

Fotoreportažas: Erika Lapeikaitė IIb, Anastasija Grishina IIa

 

 • Optimized-_MG_2242
 • Optimized-_MG_2243
 • Optimized-_MG_2264
 • Optimized-_MG_2297(1)
 • Optimized-_MG_2458
 • Optimized-IMG_1363(1)
 • Optimized-IMG_1401
 • Optimized-IMG_1447
 • Optimized-IMG_1456
 • Optimized-IMG_1466
 • Optimized-IMG_1470
 • Optimized-IMG_1476
 • Optimized-IMG_1537
 • Optimized-IMG_1572
 • Optimized-IMG_1592

Partneriai