,,Aš skaitau, nes…”

Kartą A. Einšteino buvo paklausta, kaip auklėti vaikus, kad jie taptų protingesni. Mokslininko atsakymas buvo paprastas ir išmintingas: ,, Jeigu norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakojimus. Jeigu norite, kad vaikai būtų dar protingesni, skaitykite jiems dar daugiau pasakojimų”. A. Einšteinas žinojo skaitymo ir vaizduotės svarbą.

Knygos – žinių lobynas, o bibliotekos – paslaptinga knygų saugojimo vieta, kuri žadina kūrėjų vaizduotę, tai vieta, kur žmonės ateina sužinoti kažką nauja. Bibliotekos – tai ne tik vieta, kur ateinama skaityti, pasinaudoti internetu, jose galima aplankyti parodą ar dalyvauti renginiuose – tai vartai į ateitį, todėl 2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais. Šia proga Lietuvos bibliotekininkų draugija skaitytojus pakvietė dalyvauti akcijoje ,,Aš skaitau, nes…”. Akcijos tikslas – skatinti skaitymą bei auginti šviesesnę kartą. Studentė Viktorija, kuri tuo metu atliko pedagoginę praktiką Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje, bendradarbiaudama su bibliotekos darbuotojais bei mokiniais, sukūrė trumpą filmuką apie knygas ir jų skaitymą. Filmukas buvo išsiųstas ,,Aš skaitau, nes…” akcijos organizatoriams..

Viktorija Mackevič Lietuvos edukologijos universiteto  Psichologijos  fakulteto 3 kurso studentė, atlieka pedagoginę praktiką Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje

Partneriai