Tarptautinio projekto ERASMUS + „Reading“ veiklų „Pirmosios knygos gimimas“ pristatymas

Nepaisant pasaulyje siautėjančios pandemijos ir nuotolinio mokymosi kliūčių tęsiasi ERASMUS + programos projektas „Reading“. Balandžio 22 dieną 5 – 6 klasių mokiniai Teams platformoje pristatė ketvirtojo pusmečio pirmąją veiklą „Knygos gimimas“.
Knyga – toks įprastas šių dienų atributas, kad vartydami puslapius, retai susimąstome, kaip ji gimė.

5- 6 klasių mokiniai, vadovaujami kuruojančių mokytojų, tyrinėjo, rinko informaciją apie pirmąsias spausdintas knygas rusų, lietuvių ir anglų kalbomis ir išradingai pristatė savo veiklas progimnazijos bendruomenei.

6 a ir 6 b klasių mokiniai papasakojo, kokiomis aplinkybėmis atsirado pirmoji spausdinta knyga rusų kalba, koks buvo pirmųjų knygų meninis apipavidalinimas, raida ir stilistika. Sužinojome, kada Senovės Rusijoje atsirado pirmosios knygos, skirtos vaikams.

6 c klasės mokiniai paruošė puikias prezentacijas apie Kirilicos abėcėlės atsiradimą, pateikė įdomių faktų apie knygą „Domostoj‘. Šioje knygoje buvo surašytos taisyklės, kuriomis privalėjo vadovautis kiekviena stačiatikių šeima.
5 – 6 klasių mokiniai pasakojo apie 1785 m. išleistas knygas vaikams, skirtas „Širdžiai ir protui“.
6 a klasės mokiniai pristatė pirmąją lietuviškąją knygą – M. Mažvydo „Katekizmą“. Papasakojo apie knygos reikšmę, struktūrą, atsiradimo istoriją.
5 b klasės mokinė pristatė pirmąją knygą, parašyta anglų kalba.

Visų mokinių darbai buvo įdomūs, teikiantys daug naudingos informacijos apie knygų gimimą. Mokiniai buvo labai drąsūs ir kūrybingi.

  • MicrosoftTeams-image (2)_1
  • MicrosoftTeams-image (2)
  • MicrosoftTeams-image

Partneriai