Egzaminai

Visą reikiamą informaciją apie 2017m. bendrąjį priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas, ankstesnių priėmimo metų statistinius duomenis rasi interneto tinklalapyje www.lamabpo.lt

Daugiau informacijos apie egzaminus, jų programas rasite Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje www.egzaminai.lt bei Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje http://www.smm.lt/abiturientams.htm.

Teisinė informacija

PATVIRTINTA 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO Į LIETUVOS AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS TVARKA

Š. m. gegužės 15 d. buvo patvirtintas 2017 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas tvarkos aprašas, kuris nustato stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas (universitetus ir kolegijas), dalyvaujančias 2017 m. bendrajame priėmime, prašymų priimti studijuoti, išsilavinimą liudijančių ir kitų reikalingų dokumentų teikimo, konkursinio balo ir konkursinių eilių sudarymo, stojančiųjų ir aukštųjų mokyklų informavimo apie priėmimo rezultatus tvarką, taip pat nustato svarbiausias stojamųjų egzaminų į menų studijų programas ir stojančių į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimo bei atskirų priėmimo veiksmų datas.

Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose galės pildyti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje nuo birželio 1 d. iki liepos 19 d. 17 val. Į prašymą bus galima įtraukti iki 9 pageidavimų, kuriuos bus galima papildyti ar išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Jei prašymas bus koreguojamas kelis kartus, galios paskutinė koreguoto prašymo versija.

2010–2017 m. baigusių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas (išskyrus baigusių tarptautinio bakalaureato programas) asmenų brandos atestatų ir 2010–2017 m. perlaikytų brandos egzaminų duomenys į priėmimo sistemą įkeliami tiesiai iš valstybinės informacinės sistemos duomenų bazių. Duomenų įkėlimo veiksmą atlieka stojantysis.

Į Lietuvos aukštąsias mokyklas stojantieji asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję anksčiau nei 2010 m., laikę tarptautinius užsienio kalbos egzaminus, išsilavinimą įgiję užsienio šalių institucijose, baigę tarptautinio bakalaureato diplomo programą, užsienio lietuviai, kurie ne mažiau kaip trejus metus gyvena ar yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis ne ankstesnėje kaip aštuntoje klasėje, sportininkai, turintys sporto pasiekimų ir stojantys į sporto studijų krypties studijų programas, turi pateikti minėtą informaciją prisegant tai įrodančių dokumentų kopijas LAMA BPO informacinėje sistemoje.

Visą 2017 m. bendrojo priėmimo tvarką rasite Stojantiesiems 2017 m.“ skiltyje.

LAMA BPO

PATVIRTINTOS 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO DATOS

Š. m. sausio 11 d. LAMA BPO valdybos posėdyje buvo patvirtintos 2017 m. bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas datos.

Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose galės pildyti LAMA BPO informacinėje sistemoje nuo birželio 1 d. iki liepos 19 d. 17 val. Prašymo pageidavimų sąraše bus galima keisti ir papildyti ar išbraukti studijų programas, jų eiliškumą, studijų formą ir finansavimo pobūdį. Tačiau nebus galima įrašyti tų studijų programų, kuriose numatytas stojamasis egzaminas, testas arba motyvacijos vertinimas jau bus įvykę arba iki pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos metu tvarkaraštyje numatyto stojamojo egzamino, testo arba motyvacijos vertinimo liks mažiau kaip 24 valandos. Pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks birželio 16 d. – liepos 7 d.

Pagrindinio priėmimo pirmojo etapo kvietimas studijuoti bus paskelbtas liepos 24 d. iki 12 val., antrojo etapo – rugpjūčio 1 d. iki 17 val. Po pagrindinio priėmimo likus  laisvų studijų vietų rugpjūčio 10 – 16 d. 17 val. bus galimybė teikti papildomo priėmimo prašymą, kurio kvietimas studijuoti bus skelbiamas rugpjūčio 21 d. iki 12 val.

Visas 2017 m. bendrojo priėmimo datas rasite „Bendrojo priėmimo“ skiltyje „2017 m. datos“.

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2012 M. VASARIO 13 D. ĮSAKYMO NR. V-258 „DĖL PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ PATIKRINIMO, KALBŲ ĮSKAITŲ, BRANDOS EGZAMINŲ UŽDUOTIES FORMOS, VYKDYMO IR VERTINIMO INSTRUKCIJŲ PRITAIKYMO MOKINIAMS, BUVUSIEMS MOKINIAMS IR EKSTERNAMS, TURINTIEMS SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2011 M. GRUODŽIO 30 D. ĮSAKYMO NR. V-2558 „DĖL PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ PATIKRINIMO ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2006 M. GRUODŽIO 18 D. ĮSAKYMO NR. ISAK-2391 „DĖL BRANDOS EGZAMINŲ ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO IR LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS ĮSKAITOS ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

DĖL 2016 METŲ ĮSKAITOS, BRANDOS EGZAMINŲ IR PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ PATIKRINIMO TVARKARAŠČIŲ PATVIRTINIMO