Turtingas Europos kultūrinis ir kalbinis paveldas

Rugsėjo 28 d. Sofijos  Kovalevskajos gimnazijoje buvo minima Europos kalbų diena. Renginyje buvo siekiama atkreipti mokinių dėmesį į turtingą Europos kultūrinį ir kalbinį paveldą ir parodyti kalbų mokymosi galimybes. Minėdami šią dieną IV c klasės mokiniai kartu rusų kalbos ir literatūros mokytoja Tatjana Riabova surengė netradicinę pamoką. Mokytoja papasakojo, kada ir kodėl kilo idėja minėti Europos kalbų dieną. Po to vyko žaidimas-viktorina  Kahoot!, kurią parengė IVc klasės mokinė Julija Jermak. Klausimai buvo tokie įvairūs, kad viso žaidimo metu vyko įtemptos rungtynės dėl žinovo titulo. Po viktorinos mokiniai grupėmis ar individualiai pristatė kūrybingai parengtas pateiktis apie graikų, albanų, švedų ir ukrainiečių kalbas ir kultūrą. Kalbantieji surado įdomių detalių apie kiekvieną kalbą, tad pranešimai sudomino visus, o gal net paskatino mokytis užsienio kalbų. Pamokos pabaigoje mokytoja T. Riabova papasakojo apie užsienio kalbų mokymosi galimybes Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ir kitur. Netradicinėje pamokoje mokiniai ne tik įdomiai pristatė Europos kalbų istoriją, bet ir pamatė kiekvienos jų vertę.

Aleksandras Olechnovič, Evelina Drozdova, IV c

  • MicrosoftTeams-image (39)
  • MicrosoftTeams-image (40)

Partneriai