Trumpalaikis užklasinio skaitymo projektas “Septyni vakarai su knyga arba valanda skaitymo mokykloje”

Kodėl būtent toks projektas? Dabar jaunimas skaito mažiau ir rečiau. Ankstesniais laikais skaitymas buvo mėgstamiausias išsilavinusių žmonių užsiėmimas. Sumažėjęs interesas skaitymui – pavojingas reiškinys visuomenėje. Moksliškai yra įrodyta, kad skaitantys žmonės turi geresnę atmintį, sugeba įsiminti daugiau informacijos, turi lakią kūrybingą vaizduotę, geriau kalba, geba tikslingiau formuluoti savo mintis kalbėdami ir rašydami. Skaitantys žmonės yra savarankiški ir kritiški spręsdami įvairius klausimus. Užklasinis skaitymas mūsų pamokose buvo visada. Mes skaitėme, pasakojome epizodus, rašėme skaitytojo dienoraščius. Bet ilgainiui tai tapo nuobodu ir formalu. Norėtųsi, kad mokiniai skaitytų ne todėl, kad reikia, o todėl, kad jiems yra įdomu. Nesinori nieko versti skaityti. Trokštama, kad mokiniai susipažintų su mūsų ir užsienio autorių kūriniais. Todėl aš nusprendžiau sukurti šį projektą, kuris man pasirodė įdomus. Jau treti metai iš eilės projektas pagal susiklosčiusią tradiciją prasideda pavasarį. Buvo malonu matyti po pamokų į mokyklą atėjusius 7 ir 8 klasių mokinius. Mokiniai skaitė knygas, atsineštas iš namų ir iš mokyklos bibliotekos. Džiaugiuosi, kad daugelis mokinių knygas skaitė ne tik dalyvaudami mokyklos projekte, bet ir skaitė namuose savarankiškai. Jaunuoliai taip pat pasidalijo mintimis ir įspūdžiais apie perskaitytas knygas ir projektą. Nuoširdžiai norime padėkoti mokyklos bibliotekai ir jos vedėjai Valentinai Šubravajai už pagalbą ir paramą realizuojant projektinę veiklą! Tikiuosi, kad mūsų projektas vyks ir kitais mokslo metais pritraukdamas naujų skaitytojų, kurie pamėgs skaityti ir atras nuostabų ir nepakartojamą literatūros pasaulį! Projekto vadovė Inessa Maculevič.

Viktor Selivonec 7a Šis projektas suteikė man progą šiek tiek geriau pažinti literatūros pasaulį. Sužinojau daug naujų personažų ir istorijų. Galėjau ramiai pasinerti į fantazijų ir nuotykių pasaulį. Šitas projektas padėjo man geriau pažinti kitus žmones ir su jais pabendrauti. Šiame projekte įgyta patirtis nepamirštama, prisiminsiu jį ilgam. Edgar Kolyško 7a Projektas buvo įdomus. Pradžioje aš galvojau, kad jis bus nuobodus ir neįdomus, bet įsitraukęs į jo veiklą supratau, kad buvau neteisus. Kiekvieną trečiadienį mes susirinkdavome kartu ir skaitėme netrukdydami vieni kitiems. Buvo smagu! Žasmin Abdušukurova 7a Buvo įdomu ir žavinga dalyvauti tokiame būrelyje. Iš perskaitytų knygų sužinojau daug įdomių ir naudingų dalykų. Pavyzdžiui, apie įdomius paveikslus ar senas dainas, kurias galbūt daugelis jau pamiršo. Nors aš nelabai mėgau skaityti, bet šis projektas “Septyni vakarai su knyga” padėjo man pamėgti šią veiklą. Todėl net pasibaigus šiems įdomiems vakarams, neapleisiu knygų skaitymo. Stengsiuosi ir ateityje daugiau skaityti ir plėsti savo akiratį. Eva Krugliak 7a Projektas “Septyni vakarai su knyga” padėjo man tvarkingiau valdyti laiką. Šio projekto dėka aš taip pat pamėgau skaityti. Pradėjau skirti daugiau laiko šiam užsiėmimui. Labiausiai mane sužavėjo šio projekto atmosfera. Man labai patiko šis projektas! Kitais metais būtinai jame dalyvausiu! Jelizaveta Kirillova 7a Projektas buvo įdomus. Nors jis truko neilgai, bet spėjau perskaityti dvi knygas. Aš ne tik perskaičiau savo knygas, bet ir susipažinau su tais kūriniais, kuriuos skaitė kiti projekto dalyviai. Dalyvaudama šiame projekte išmokau planuoti laiką. Iškėliau tikslą ir sugebėjau jį pasiekti. 2022-06-09 Paruošė Viktor Selivonec 7a.

  • Inessa 2

Partneriai