Tarptautinio edukacinio AIESEC projekto „Beyond Limits“ pabaiga

Štai ir baigėsi penkias savaites Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje trukęs tarptautinis edukacinis AIESEC projektas „Beyond Limits“. „Beyond Limits“ yra edukacinis projektas mokykloms, kurio pagrindas tarptautinė patirtis ir aktyvus mokymasis. Šio projekto esmė yra šviesti jaunimą, skatinti juos komunikuoti anglų kalba ir pažinti skirtingas kultūras. Visą šį laikotarpį I-III klasių mokiniams anglų kalba pamokas vedė stažuotojai. Stažuotojai iš viso vedė  90 pamokų. Vasario 26 dieną gimnazijoje vyko baigiamasis projekto renginys. Mokiniai, mokytojai, stažuotojai bei projekto organizatoriai turėjo paskutinę galimybę pabūti kartu, pasidalinti patirtimi bei išgyvenimais. Gimnazijos direktorė Asta Marinaitė dėkojo studentams už gražų ir nuoširdų darbą. Tikimės, kad šis projektas buvo įdomus ir naudingas tiek mūsų mokiniams, tiek ir studentams, atvykusiems iš užsienio.

Liudmila Ovčinikova Pagalbos ir neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja

[Not a valid template]

Projektas AIESEC „Beyond Limits“

   Nuo 2016 m. sausio 25 d. iki vasario 26 d. Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje vyko AIESEC tarptautinis edukacinis projektas „Beyond Limits“ („Anapus ribų“). Šį unikalų penkių savaičių projektą vykdė studentai savanoriai iš Turkijos, Egipto, Taivano, Tailando, Ukrainos, Kinijos ir Gruzijos. Šio projekto veiklą padėjo įgyvendinti gimnazijos direktorė Asta Marinaitė, direktoriaus pavaduotoja Liudmila Ovčinikova, anglų kalbos mokytojai Sigita Daugirdienė ir Konstantin Muravjov.

   Svečiai iš užsienio vedė edukacines pamokas I-III klasių mokiniams ir mokytojams. Jie supažindino gimnazistus su lyderystės modeliais, pateikė žinių kaip ugdyti kūrybiškumą, saviraišką ir pasitikėjimą savimi, kaip planuoti laiką, teikti grįžtamąjį ryšį, bendraujant su žmonėmis, patarė kaip kūno kalbą panaudoti įtaigiam viešam kalbėjimui, siekiant užmegzti glaudų kontaktą su klausytojais. Tokie gebėjimai neabejotinai moksleiviams bus naudingi, tęsiant mokslus ir siekiant karjeros ateityje.

   Mūsų gimnazijos mokiniai susipažino su užsienio šalių kultūra, tradicijomis, papročiais. Bendravimas vyko anglų kalba. Svečių nuomone, gimnazistams projekto pradžioje trūko drąsos bendrauti angliškai, tačiau projektui įsibėgėjus, jau po kelių užsiėmimų, mokiniai įsidrąsino ir aktyviai bei noriai reiškė savo mintis anglų kalba, domėjosi svečių šalių papročiais ir kultūra. Visi susitikimai vyko emociškai šiltoje ir draugiškoje aplinkoje.

   Projektas buvo įdomus tuo, kad kartu su teorinėmis žiniomis mokiniai įgijo ir praktinių įgūdžių. Patys mokiniai rinkosi viešo kalbėjimo temas ir jas pristatinėjo, atliko savo asmenybės lyderio tipo nustatymo testą, ieškojo sprendimų įvairiose situacijose, kai kurie mokiniai išbandė vertėjavimo profesiją, padėdami savo draugams ir svečiams geriau suprasti vieni kitus. Susitikimo metu svečiai sugebėjo sudominti mokinius ir padidinti jų aktyvumą, panaudodami šokio ir dainų elementus, pateikdami įdomią vaizdinę medžiagą, įtraukdami visus dalyvius į komandinį darbą.

   Mokiniai liko labai patenkinti, kad turėjo galimybę betarpiškai pabendrauti su kitų kultūrų atstovais, patobulinti anglų šnekamosios kalbos įgūdžius ir pasisemti naujų įspūdžių bei patirties. Patys aktyviausi I-II klasių mokiniai buvo Ron Kremer, Aleksandra Karuba, Nadia Solupajeva-Ronlev, Erika Klimovič, Timur Burov. Labai gerą įspūdį svečiams paliko susitikimai su III-ių klasių moksleiviais, kurie pasižymėjo kūrybiškumu, išradingumu ir drąsa bendrauti angliškai.

   Projekto susitikimai buvo užfiksuoti video filme ir nuotraukose, kad išliktų gimnazijos projektinės veiklos archyve. Už tai esame nuoširdžiai dėkingi mokytojui Konstantinui Muravjovui.

Nuoširdus ir jausmingas buvo atsisveikinimas su projekto vykdytojais. Mokiniai tarė šiltus atsisveikinimo žodžius, išsakė savo palinkėjimus svečiams, įsiamžino su jais bendroje nuotraukoje. Projektas „Beyond Limits“ visiems paliko neišdildomą įspūdį, todėl mokiniai tikėsis panašių renginių ir ateityje.

   Šis projektas buvo labai naudingas tuo, kad jis padėjo mokiniams giliau suvokti įvairių kultūrų vertę, ugdyti pagarbą jų atstovams ir suprasti, kad užsienio kalbos mokėjmas yra trumpiausias tiltas į betarpišką bendravimą su pasaulio kultūrų žmonėmis.

 

Anglų k. mokytoja Sigita Daugirdienė

 

 

Partneriai