Tarptautinė konferencija „Licėjaus dienos“

Spalio 16 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko II tarptautinė konferencija „Licėjaus dienos: Aleksandro Puškino kūriniai“, skirta žymaus poeto kūrybai. Šioje konferencijoje buvo siekiama sustiprinti kultūrinę atmintį, paraginti mokinius domėti XIX amžiaus literatūra, A. Puškino asmenybe ir kūryba, lavinti kūrybinius gebėjimus ir plėsti šiuolaikinių jaunų žmonių kultūros pažinimą. Sofijos Kovalevskajos gimnazijos mokiniai šioje konferencijoje dalyvavo antrą kartą. Šiais metais III a ir III b kasių gimnazistai parengė 2 pranešimus – „Spektaklio „Eugenijus Oneginas“ pastatymas LRDT“ ir literatūrinį video-atviruką „Puškinas. Vilnius. Markučiai“. Konferencija buvo įdomi, intelektuali, joje mokiniai sužinojo nemažai nauja. Šiais metais ji jau tarptautinė, nes dalyviai susirinko iš įvairių šalių – Vokietijos, Kazachstano, Rusijos ir Lietuvos. Mokiniai ypač dėkojo A. Puškino literatūrinio muziejaus darbuotojams už nuolatinę pagalbą ir palaikymą. Konferencijos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Nuoroda

Mokinius paruošė rusų kalbos ir literatūros mokytoja Ala Bogomolnikova