STEP programos užsiėmimai tėvams

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje vyksta STEP 6 – 12 tėvų tobulėjimo grupės. STEP (angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas) – tai pasaulyje populiari tėvų ugdymo programa, kurios efektyvumas pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais.

STEP programos užsiėmimuose tėvai skaito „STEP tėvų knygą“ ir su kitais grupės dalyviais diskutuoja apie tai, kaip drąsinti savo vaiką elgtis tinkamai, kaip kalbėtis ir klausytis, kad tėvai ir vaikai jaustųsi išgirsti ir suprasti, mokosi reaguoti į vaikų emocijas, skatinti negiriant, drausminti nebaudžiant, spręsti problemas bendradarbiaujant, o ne konkuruojant. Dalyvavimas STEP programoje padeda tėvams:

  • Įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, kaip tėvais;
  • Išsaugoti artimą, šiltą santykį su savo vaiku,
  • Geriau suprasti savo vaiką;
  • Išmokti efektyvių motyvacijos stiprinimo būdų;
  • Sužinoti pozityvių ribų nustatymo metodų.

STEP programos įgyvendinimą, kokybę ir plėtrą užtikrina Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija (PAKA), kuriai vadovauja STEP programos atstovė Lietuvoje dr. Jolita Jonynienė. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje STEP programos vadovė – psichologė Natalija Trainis – Lukaševičienė.

Partneriai