Sofijos Kovalevskajos keliais

Š.m. balandžio 8-10 d. sofijos kovalevskajos progimnazijos ir gimnazijos mokiniai dalyvavo tolimoje edukacinėje kelionėje maršrutu Talinas – Stokholmas – Tartu. Šios kelionės tikslas buvo ne tik susipažinti su gražiausiais Latvijos, Estijos, Švedijos gamtiniais ar kultūriniais objektais, bet ir prisiminti Sofijos Kovalevskajos gyvenimo etapą, pamatyti Senojo Stokholmo universiteto matematikos katedrą, kur ji dirbo ir pažinti miestą, kuriame ji buvo palaidota. Ekskursijos metu aplankėme analogo visame pasaulyje neturintį unikalų Hidrolėktuvų uosto muziejų. tai naujas Jūrų muziejaus padalinys. Susipažinome su Talinu: Aukštutiniu ir Žemutiniu miestais, Ttompea pilimi, „ilgoji“ ir „trumpoji“ koja, „storosios“ Margaritos bokštu, ilgojo hermano ir „žvilgsnio į virtuvę“ bokštais, Rotušės aikštės ansambliu, miesto gynybine siena ir kt.  Artėdami prie Stokholmo grožėjomės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Ekskursija po Stokholmą, dėl daugybės kanalų dažnai vadinama „Šiaurės Venecija“. aplankėme muziejų „Vaza”, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas 17 amžiaus karališkasis karo laivas, jūros dugne išgulėjęs 333 metus.  Pamatėme geležies aikštę, barokinius Karalių rūmus ir prie jų prisišliejusią katedrą, kurioje vyksta Karališkosios šeimos jungtuvės; parlamentą, kuris užima visą Šv. Dvasios salelės plotą, Riterių bažnyčią, kur palaidoti Švedijos monarchai. Aplankėme vieną lankomiausių Stokholmo objektų – Rotušę, kurioje vyksta Nobelio premijų įteikimo iškilmės. Atvykę į Tartu,  lankėmės Ahha mokslo centre. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Apžiūrėjome Tartu senamiestį: Rotušės aikštę ir fontaną ,,besibučiuojantys studentai”, Šv. Jono bažnyčią, Senoją observatoriją,  Domo katedros griuvėsius (XIII-XV amž.), ,,Velnių” ir ,,Angelų” tiltus, paminklą Tartu universiteto įkūrėjui Švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksą.

 

  • Optimized-20170408_160522
  • Optimized-20170409_133857
  • Optimized-20170409_170609
  • Optimized-20170410_160105

Partneriai