,,Rudens maratonas“ – mokymasis kitaip

Šiuolaikinis mokymas sunkiai įsivaizduojamas be sąsajų su realiu gyvenimu. Ko reikia, kad vaikui mokytis būtų įdomu, kad jis būtų motyvuotas, pažintų realų pasaulį tirdamas jį natūralioje aplinkoje, ugdytųsi reikalingus ateičiai gebėjimus? Į šiuos retorinius klausimus atsako projekto ,,Rudens maratonas“ organizatorius Vitalijus Kuzborskij: ,,Keturių dienų žygyje (dvi nakvynės) vykdomos įvairios integruotos komandinės veiklos išlaisvina mokinių kūrybiškumą, mokomasi to, kas mokiniui yra svarbu, įdomu, prasminga“. Štai geografijos ir istorijos žinios gilinamos komandoms rengiant pasirinktos šalies pristatymą, juk tenka ne tik įvardinti miestus, gyventojų skaičių ar gamtinius ypatumus – svarbu pažinti ir tautines tradicijas, kultūrą, religiją ir t.t. ,,Neolimpinėse“ sporto žaidynėse praktikuojami populiarūs kiemo žaidimai – žiedų ir lazdų mėtymas, ėjimas rąstu, akmens metimas, čia svarbus kiekvieno komandos nario indėlis. Įdomi, įtraukianti ir labai vaikų pamėgta ,,Šaradų“ vakaronė – pasitelkus kūno kalbą svarbu pavaizduoti vertinimo komisijos skirtą žodį ar žodžių junginį taip, kad likusieji komandos nariai jį atspėtų. Per įvairius konkursus tobulinami viešojo kalbėjimo gebėjimai. Na ir fizika nepamiršta- mokiniai stebi elektros generatorių ,,įdarbinimą“, juk rudens ilgais ir tamsiais vakarais taip pat vykdomos vaikų edukacijos, tad reikalingas ir apšvietimas, ir kompiuterinė technika. Susidraugauti su lietumi padėjo tėveliai ir buvę mokyklos mokiniai, kurie pagelbėjo įrengiant tentus, savotiškas arenas žiūrovams. O kokios romantiškos dainavimo pamokos prie kibirkščiuojančio laužo skambant gitarai, smuikui ar ukulelei!

Svarbiausia, kad tokie projektai skatina vaikus bendrauti, mokomasi tolerancijos, geranoriškumo, pilietiškumo, meilės gamtai, pagarbos vienas kitam. Juk yra iš ko pasimokyti – šalia sėkmingas karjeras susikūrę mūsų mokyklą baigę mokiniai, rūpestingi tėvai, geranoriški mokytojai. Tad 12-asis projektas ,,Rudens maratonas“ sėkmingai įgyvendintas net ir nelabai lepinančiomis oro sąlygomis!

Projekto dalyvė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Svetlana Vabinskienė

• 242679800_1262620914209429_4087144454048726671_n