PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCINIS PROJEKTAS „MOKINIAI – MOKINIAMS“

PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCINIS PROJEKTAS

„MOKINIAI – MOKINIAMS“

2016 – 2017 m. m. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokiniai dalyvavo Visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinėje programoje „Be iliuzijų“. 2017 -2018 m. m. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje programa tęsiama vykdant projektą „MOKINIAI – MOKINIAMS“. Projekto tikslas – suteikti jauniesiems sveikatos lyderiams reikalingų žinių psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos klausimais ir sudaryti galimybę perteikti informaciją apie priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo grėsmę savo bendraamžiams. Jaunieji sveikatos lyderiai prisidės prie sveikatingumo programų vykdymo, organizuos ir ves bendraamžiams klasės valandėles arba popamokinę veiklą psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos tema.

Spalio 5 d. jaunieji sveikatos lyderiai – 8 c kl. mokiniai: Kiril Košelev, Ieva Tumanovičiūtė, Darja Kačinskaja, – dalyvavo prevencinio projekto „MOKINIAI – MOKINIAMS“ įvadiniame seminare, kuriame mokiniai atkreipė dėmesį į psichologės psichoterapeutės Sandros Simanauskaitės aptariamų gyvenimo įgūdžių turėjimo svarbą bei apie priklausomybę sukeliančių medžiagų pavojų gyvybei. Taip pat jaunieji sveikatos lyderiai diskutavo su Respublikinės VU ligoninės Toksikologinio skyriaus vedėja Gabija Laubner apie džiaugsmą teikiančius ir jų organizmui naudingus dalykus, kurių vienas svarbiausių – sportas. Taip pat sužinojo, kad smegenys turi atmintį. Todėl siekiant išvengti priklausomybės pavojų, organizmui reikia duoti tik naudingus dalykus.

 

  • 20171005_121815
  • 20171005_122202
  • 20171005_124206

Partneriai