Projektas „Tai, ką aš jaučiu ir apie ką galvoju gyvendamas Lietuvoje“

Nuo 2020 metų, Sofijos Kovalevskajos progimnazijos ir  Atžalyno progimnazijos mokinių pradėtas igalaikis projektas-.„Tai, ką aš jaučiu ir apie ką galvoju gyvendamas Lietuvoje“
Projekto tikslas – pažinti Žemaitiją ir Aukštaitiją: jos žymius žmones,  tradicijas, lankytinas vietas, architektūrą, gilinti lietuvių kalbos žinias, bei tobulinti jos vartojimo įgūdžius. Projekto vadovės: Jelena Klim(Vilnius) ir Vilma Savickienė (Telšiai)

Projekto metu mokiniai kiekvieną antradienio vakarą bendraudavo Zoom platformoje. Per pirmuosius susitikimus jie turejo prisistatyti, trumpai pasakodami apie save: kurioje klasėje mokosi, kas labiausiai sekasi ir ko kie siekia dalyvaudami šiame projekte.  Taip pat mokiniams reikėjo paruošti projektinį darbą grupėse. Vaikai pristatė labiausiai lankomas Žemaitijos ir Aukštaitijos vietas: muziejus, dvarus, ežerus, gražiausias savo miesto vietas ir pan. Labai tikimės ateityje tas vietas aplankyti, o kad galėtume artimiau vieni su kitais susipažinti ir pabendrauti, planuojame keliones su nakvynėmis vieni pas kitus traukiniu ar autobusu.

Įdomūs mokinių nuotoliniai susitikimai buvo ir tie, per kuriuos vaikai pristatinėjo savo pomėgius. Labiausiai nustebino, kad visi projekto dalyviai tokie veiklūs ir talentingi. Vieni skambino pianinu, gitara, kitas pūtė dūdelę, treti grojo ir dainavo, parodė savo piešinius, rankdarbius, netgi pomėgį savarankiškai mokytis korėjiečių kalbos. Sporto mėgėjai pristatė futbolą, dviračių, riedlenčių, penkiakovės sportą, sportą su žirgais, stalo tenisą. Labai sužavėjo vienos mergaitės pomėgis – fechtavimas. Tai sportas su špagomis. Įdomu buvo žiūrėti ir paruoštas vaizdo medžiagas apie mėgstamas veiklas, netgi sukurtus animuotus filmukus.

Šis projektas į dalyvių gyvenimą įnešė naujų potyrių, paįvairino gyvenimą karantino metu. Dalyviai užmezgė draugystės ryšius. Paskutinis susitikimas prieš vasaros atostogas vyko birželio 15 dieną. Dabar laukiame galimybės nuvažiuoti vieni pas kitus.

• IMG_20210616_221631