Projektas “Kam to reikia?!” Ekskursija į STT

2016-02-17 d. mes, III gimnazijos klasės mokiniai, kartu su ekonomikos mokytoja Elada Stasiulevičiene lankėmės Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), A. Jakšto g. 6, Vilniuje. STT – tai Lietuvos Respublikos Prezidentui ir Seimui atskaitinga kovos su korupcija institucija, kurios misija – mažinti korupciją, keliančią grėsmę žmogaus teisėms ir laisvėms, teisinės valstybės principams, ekonomikos plėtrai. Pareigūnė Ramunė Paukštienė mielai papasakojo apie STT darbą, atsakė į visus mūsų klausimus, parodė tarnybos darbuotojų uniformą, ginklus.

Mokinių atsiliepimai:

Man patiko ekskursija, nes ne veltui praleidau laiką. Sužinojau, kad čia galima atlikti praktiką, ką reikia studijuoti, jeigu nori patekti į STT tarnybą. Buvo nenuobodu, nes visą laiką vyko pokalbis.

Labai patiko, kad pareigūnų ekipuotę galėjo pademonstruoti mūsų klasės draugas. STT pareigūnai parodė savo žetoną, pagal kurį galima sužinoti apie jo savininką. Sužinojome, kokį išsilavinimą reikia įgyti, kad priimtų dirbti į šią organizaciją. Pasirodo, labai svarbūs žmogaus bendrieji gebėjimai, ne tik išsilavinimas. Kadangi STT yra gana uždara organizacija, mums buvo parodyta tiek, kiek leidžiama ekskursijos dalyviams..

Sužinojau, kad jeigu ateityje studijuosiu teisę, turėsiu galimybę atlikti praktiką būtent STT. Taigi ekskursija man labai patiko, buvo įdomu ir sužinojau daug naudingos informacijos.

…Patalpa, kurioje vyko paskaita, atrodė labai gražiai, joje nemažai baroko elementų. Pati įmonė įkurta 1997 metais. Dabar joje dirba apie 250 darbuotojų, iš jų- 215 pareigūnų. Kadangi ši profesija gana pavojinga, mums pademonstravo apsisaugojimo amuniciją. Manau, kad šis darbas yra labai įdomus ir tiktų žmonėms, kurie yra ne tik atsakingi, bet kartais atlikdami savo pareigas dar ieško adrenalino ir nuotykių.

Ačiū mūsų mokytojai už suorganizuotą ekskursiją,o STT tarnautojams- už įdomų pokalbį bei suteiktas žinias.

IIIa,b,c,d kl. mokiniai:

Karina Drūtytė, Kristine Grigoryan, Karina Lošakevič, Diana Kovger, Julija A. Popova, Valerija Ufimceva, Violeta Krasinska, Kristoferis Čaplevskis, Ernest Romanovskij,
Selina Sutkaitytė, Evelina Jurkevič, Karina Mamedova

  • Ekon grupe III kl STT ekskursija 2016-02-17_1
  • Ekon grupe III kl STT ekskursija 2016-02-17_3

Partneriai