Konkursas, skirtas Violetai Palčinskaitei

Konkursas, skirtas Violetai Palčinskaitei

2017 m. gruodžio 14 diena Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijai buvo išskirtinė, kadangi mokyklos aktų salėje vyko ypatingas, kitoks renginys – Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklų 5-6 klasių mokinių lietuvių kalbos kūrybinis konkursas „Aš tau siunčiu labų dienų“ (pagal Violetos Palčinskaitės kūrybą). Gal nebuvusius konkurse ir nustebinsime, o galbūt ir ne, bet išduosime, jog konkurse dalyvavo ir konkurso garbės viešnia buvo pati rašytoja Violeta Palčinskaitė, kuo labai džiaugiamės ir didžiuojamės. Praėjusiais metais konkursas buvo skirtas gerbiamam vaikų rašytojui Vytautui Račickui. Sulaukusios teigiamų įvertinimų ir suprasdamos renginio išliekamąją vertę, mokiniams teikiamą naudą, nusprendėme jį organizuoti ir šiais metais.

Šiais metais sulaukėme daugiau dalyvių, kadangi  dalyvauti užsiregistravo septynios Vilniaus mokyklos: Aleksandro Puškino mokykla, Lazdynų mokykla, Levo Karsavino mokykla, „Ateities“ mokykla, Jono Pauliaus II progimnazija, „Santaros“ progimnazija, na, ir aišku konkurso šeimininkai – Sofijos Kovalevskajos progimnazija. Visi dalyviai pasirodė eilės tvarka, kuria jie buvo užsiregistravę. Daugiausiai mokinukai su mokytojomis pasirinko incenizuoti Violetos Palčinskaitės „Lietučio pasaką“, todėl buvo įdomu pamatyti skirtingas kūrinio incenizacijos formas, interpretacijas. Mokinukai šoko su skėčiais, dainavo, stengėsi nustebinti vaidindami ir per projektorių rodydami su pasirodymu susijusias skaidres.

Kita vertus, gruodžio 14 diena ir šis konkursas nudžiugino ne tik tuo, jog pas mus sutiko pasisvečiuoti gerbiama rašytoja Violeta Palčinskaitė, bet ir todėl, kad Vilniaus Sofijos Kovvalevskajos progimnazijai atstovavę 5b ir 5c klasių mokinukai:  Artemij Larionov, Anton Vostrenkov, Ignat Karpenkov,Kamila Gaiževska, Jekaterina Borisenkova bei juos ruošusios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos: Jurgita Jodkienė ir Viktorija Uždavinienė, apgynė mokyklos garbę ir iškovojo konkurse garbingą I-ąją vietą.

Ypatingai daug dėmesio konkurse sulaukė II-osios vietos nugalėtojai – Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija. Jai atstovavo šaunuolės mokinukės: Evelina Vinogrodska ir Aneta Zenovič. Mergaites konkursui paruošė puiki lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Neringa Januševičienė.  Ši progimnazija pelnė ir daugiausiai  žiūrovų simpatijų.

III-iosios vietos laimėtojai – Levo Karsavino mokykla ir jai atstovavę mokinukai: Vadim Zeniakin, Michail Voišnis, Maksim Mozolev, Diana Khilkevich, Karina Vitlickaja bei jų puikiosios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos: Valė Bareišienė ir Vida Ūdrienė.

Smagu, jog kiti konkurso dalyviai taip pat neliko be apdovanojimų: visi gavo padėkas bei prizus už nominacijas (kūrybiškumą, išradingumą ir kt.).

Konkurse teisėjavo ir konkurso dalyvius vertino kompetetinga, savo darbą išmananti komisija: komisijos pirmininkė – Irena Baltakienė, Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė. Komisijos narės: Vida Ūdrienė, Vilniaus Levo Karsavino mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja bei Liudmila Štolde, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos teatro mokytoja metodininkė.

Nepaprastai ir nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams, renginio garbės viešniai Violetai Palčinskaitei ir laukiame sugrįžtančių kitais metais.

Galiausiai norime pasidalinti konkurso dalyvių, kuriuos kalbino Sofijos Kovalevskajos progimnazijos 8b klasės mokinukai: Tomas Ignatjevas, Karina Atažanova ir Karina Naruševič, gražiomis, skatinančiomis tobulėti mintimis, žodžiais:

„ Tikrai negaliu išskirti vieno pasirodymo, visi patiko.“ (Gerbiama rašytoja Violeta Palčinskaitė).

„ Dėkoju už nepaprastai šiltą priėmimą, bendravimą. Čia norisi sugrįžti vėl.“ (Gerbiama rašytoja Violeta Palčinskaitė).

„ Palinkėčiau fantazijos, begalinės fantazijos, mokiniai jos tikrai turi, o mokytojams – kantrybės.“ (Lazdynų mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rolanda Dancevičienė).

„ Labai labai nuostabiai vertiname mintį į renginį pakviesti rašytoją Violetą Palčinskaitę.“ (Levo Karsavino mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Valė Bareišienė).

„ Mano svajonė, kad kuo daugiau būtų tokių renginių, bet jų nėra.“ (Jono Pauliaus II progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Neringa Januševičienė).

Straipsnio autorė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Edita Raulynaitytė

 • DSC_0997
 • DSC_1006
 • DSC_1010
 • DSC_1013
 • DSC_1024
 • DSC_1027
 • DSC_1031
 • DSC_1034
 • DSC_1037
 • DSC_1049
 • DSC_1051
 • DSC_1057
 • DSC_1058
 • DSC_1059
 • DSC_1061
 • DSC_1074
 • DSC_1077
 • DSC_1080
 • DSC_1083
 • DSC_1061
 • DSC_1087
 • DSC_1089
 • DSC_1093
 • DSC_1099
 • DSC_1104
 • DSC_1105
 • DSC_1110

Partneriai