Kalėdinė mugė 2017

Šventinis jaudulys gimnazijoje pasklido jau nuo gruodžio pradžios – languose subolavo įmantrios mokinių iškarpytos snaigės, ant lango baltame uokse apsigyveno baltaplunksnis išminties simbolis pelėdžiukas, klasėse suspindo stilingos žiemos puokštės ar eglutės. Apie artėjančias šventes garsiai, išradingai ir linksmai skelbė gruodžio 15 d. visoje gimnazijoje šurmuliavusi kalėdinė mugė. Joje kvepėjo meduoliais, skambėjo ir senovinės rusų kalėdinės giesmės, ir lietuviškos dainos, susirinkusieji gėrėjosi šokiais, nuostabiais rankdarbiais, mokinių pieštais paveikslais – žodžiu, niekam netrūko geros nuotaikos. Kaip mugės atidarymo metu pažymėjo gimnazijos ir progimnazijos vadovės, šiemet renginys neįprastas – jis skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Buvo labai gražu stebėti tautiniais lietuviškais drabužiais pasipuošusias ir mokytojas, ir mokinius. Kalėdinėje mugėje gimnazistai išradingai pristatė Lietuvos regionus. Antrame aukšte Dzūkijos ambasadoriai III c klasės gimnazistai kvietė dalyvauti loterijoje, kurioje kiekvienas, paaiškinęs dzūkišką žodį, buvo vaišinamas šokoladu. Trečio aukšto fojė virto Laisvės alėja. Joje I c ir dainomis, ir išsamiais pasakojimais pristatė Aukštaitijos regioną, o apie Žemaitijos regioną pasakojo II c. Nuo jų neatsiliko ir suvalkiečių regioną pristačiusi klasė. Klasėse buvo papuoštos ne tik kalėdinėmis dekoracijomis, bet ir plakatais su Lietuvos miestų pavadinimais, herbais, lininėmis staltiesėmis. Jose buvo rodomos skaidrės ar filmukai apie to miesto gražias vietas. Šią netradicinio ugdymo dieną vainikavo kalėdinių dainų koncertas, kuriame taip pat netrūko nei dalyvių, nei žiūrovų, nei geros nuotaikos.

Birutė Bikulčienė lietuvių kalbos mokytoja

Fotoreportazas: IIb kl. gimnazistes Baltmiškytė Gintarė, Lapeikaitė Erika ir  IIb kl. gimnazistas Nestor Tyryškin

[Not a valid template]

Partneriai