INTEGRUOTA FIZIKOS IR MATEMATIKOS PAMOKA

Gruodžio 7 dieną III b klasėje vyko integruota fizikos ir matematikos pamoka, kurią organizavo mokytojai Vladimiras Ovčinikovas ir Vitalijus Kuzborskis. Šią pamoką vedė patys mokiniai. Jos tema – „Funkcija“ – pasirinkta neatsitiktinai. Matematikos programoje tai viena svarbiausių temų. Ji plačiai taikoma fizikoje, nes būtent funkcijomis aprašoma daugelis fizikos reiškinių. 7 III b ir IIIc klasių mokiniai ruošė teorinę medžiagą – vieni fizikos dalį, kiti –matematikos, aiškino uždavinius, rengė skaidres. Pamokoje kalbėjusieji trumpai ir aiškiai parodė klasei praktinį matematikos žinių pritaikymą fizikoje. Pamokoje iš esmės buvo pakartota ir apibendrinta išmokta medžiaga. Kiti pamokos dalyviai nebuvo pasyvūs klausytojai. Jiems buvo siūlomi klausimai ir užduotys, teisingi atsakymai fiksuojami. Galbūt per trumpą pamokos laiką buvo nelengva įsigilinti į visas dėstomos medžiagos detales, dėl to šios pamokos medžiaga bus pateikta internete ir prieinama visiems norintiems gimnazistams. Ją bus galima efektyviai panaudoti kartojant šią temą, ruošiantis tiek fizikos, tiek matematikos egzaminui. Mokinių apklausos parodė, jog pamoka buvo naudinga ir informatyvi, dėl to ateityje planuojame ieškoti daugiau matematikos ir fizikos sąlyčio taškų ir bendradarbiauti.

Matematikos mokytojas V. Kuzborskij, fizikos mokytojas V. Ovčinikovas

 

 • Optimized-IMG_3624
 • Optimized-IMG_3627
 • Optimized-IMG_3629
 • Optimized-IMG_3635
 • Optimized-IMG_3638
 • Optimized-IMG_3639
 • Optimized-IMG_3643
 • Optimized-IMG_3645
 • Optimized-IMG_3648
 • Optimized-IMG_3654
 • Optimized-IMG_3658
 • Optimized-IMG_3662
 • Optimized-IMG_3665

Partneriai