Europos kalbų diena 2018

Rugsėjo 26 dieną lietuvių, rusų ir anglų kalbų bei muzikos mokytojai kartu su mokiniais gimnazijos bendruomenę pakvietė į integruotą pamoką „Rašytojai ir kalba“, skirtą Europos kalbų dienai. Renginio dalyviai kartu jungtiniu su antrokų ir trečiokų choru dainavo V. Kernagio dainą „Kaip sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, repavo K. Donelaičio „Metus“ bei Maironio „Kur bėga Šešupė“, prisiminė, kiek daug spalvų, garsų ir kvapų telpa žodyje LIETUVA. Pamoka buvo tikras literatūrinis teatras – senoviniais kostiumais pasipuošę moksleiviai inscenizavo garsiausių rusų rašytojų kūrinių ištraukas. Ypač įspūdingai atrodė moksleivių šokiai, kuriais jie išreiškė Viljamo Šekspyro posakį, kad gyvenimas tai teatras, kuriame kiekvienas ką nors vaidina. Mokiniai vaidino monologus ir dialogus iš Šekspyro dramų. Renginio dalyvius jausmingomis dainomis džiugino Julija Jermak, Darja Adelaida Platač, Karina German, stebino energingų šokėjų pasirodymas.

Taigi pamokoje buvo akivaizdu, jog kalba yra tautos dvasios išraiška. Ačiū visiems, savo talentais sukūrusiems šventę.

  • Optimized-IMG_20180926_140005
  • Optimized-IMG_20180926_140700
  • Optimized-IMG_20180926_141240

Partneriai