Edukacija „Vitražas: nuo viduramžių iki mūsų dienų“

IV c klasės mokiniai ir dailės mokytoja Jelena Šepeleva dalyvavo Vytauto Kasiulio muziejuje vykusioje edukacijoje. Jie apžiūrėjo Vokietijoje gyvenančios lietuvių menininkės Ingridos Suokaitės koliažinius tapybos darbus, kurie primena vitražus. Juos išstudijavę moksleiviai bandė pagaminti savo vitražus. Kadangi klasikinę jų techniką, kai spalvoto stiklo plotus skiria ir jungia švino juostelės, atkartoti sunku, mokiniai kūrė naudodami paprastesnes priemones. Jie susipažino su šia ilgaamžę istoriją turinčia kūryba. Vitražų užuomazgos siekia Antiką, o suklestėjimas – viduramžius. Laikui bėgant vitražai tapo neatsiejama sakralių interjerų dalimi. Po edukacinių užsiėmimų gimnazistai mokykloje parengė savo kūrybinių darbelių parodą.

  • Optimized-IMG_0992-1
  • Optimized-IMG_1012
  • Optimized-IMG_1033-1
  • Optimized-IMG_1070-1

Partneriai