Aktorių ansamblio „DEGAM“ spektaklis „Laimės žiburys. Daugtaškis“

2019 m.  spalio 23 d. gimnazijos IX-XII klasių mokiniai žiūrėjo DEGAM aktorių ansamblio interaktyvų spektaklį  „Laimės žiburys. Daugtaškis“. Režisierių sukurti šį spektaklį įkvėpė Jono Biliūno kūrinys „Laimės žiburys“ – rašytojo moralinis testamentas, kurio pagrindinė idėja – žmogus gali būti laimingas tik aukodamasis kito žmogaus ar visuomenės interesams, o pati auka prasminga tik tuomet, kai ji nėra atlyginama. Biliūniškosios laimės sampratos aktualumas, šiuolaikinio jaunimo laimės ir gyvenimo prasmės paieškos – svarbiausi šio spektaklio motyvai.

Spektaklio metu vyko gyva diskusija laimės, gyvenimo prasmės temomis, kurios šiais technologijų ir informacijos gausos laikais nustumiamos į virtualią erdvę ar net pamirštamos. Tai teatrine forma išreikštas J. Biliūno apsakyme išsakytų ir dabartinio jaunimo vertybių dialogas.

  1. Biliūno kūrinys baigiasi daugtaškiu, palikdamas skaitytojui pačiam rasti atsakymą į keliamus klausimus. Spektaklio pavadinime taip yra žodis „daugtaškis“, kuris tarsi informuoja žiūrovą, kad nerasime galutinio atsakymo, kas yra laimė. Yra tik nepaliaujamas jos siekimas…

 

  • 74217837_389574661924026_6638004829371236352_n

Partneriai