Akcija „Tylos pertrauka“

Nuo 1995 m. paskutinį balandžio trečiadienį  minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Jos tikslas – skatinti kurti  tylesnes mokyklas, atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, ugdyti  atsakomybę už tylios aplinkos puoselėjimą. Prie šios akcijos prisidėjome ir mes, Sofijos Kovalevskajos gimnazijos/progimnazijos bendruomenė.  Po antros pamokos mokykloje neaidėjo skambutis -jį  pakeistė švelnūs  čiurlenančio upelio  garsai. Veikė tylos kambarys, kuriame mokiniai galėjo pasidžiaugti tyla skambant ramiai, padedančiai atsipalaiduoti melodijai. Per akciją „Tylos pertrauka“ vienas kitą raginome tyliau kalbėti,  pradinukai mėgstančius patriukšmauti įspėdavo   savo  rankomis pagamintais   įspėjamaisiais ženklais , kiti  per šią  pertrauką piešė tyloje ar   tiesiog ramiai žaidė.     Triukšmo supratimo diena buvo paminėta, o ar tikrai mokiniai suvokė  triukšmo žalą, parodys laikas. Todėl nutarėme inicijuoti šią prasmingą ir sveikatai naudingą akciją kartą per mėnesį.

 

Partneriai