Akcija „Knygų Kalėdos“ vėl keliaus per Lietuvos bibliotekas

Jau aštuntą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime knygų Lietuvos bibliotekoms. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. Kasmet vis pilnėjančios apskričių, viešųjų centrinių bibliotekų ir kaimo filialų, mokyklų bibliotekų lentynos ir gausėjančios skaitytojų gretos įrodė, kad lietuviai – skaitanti tauta. Tačiau šimtams žmonių visoje Lietuvoje tenka laukti eilėje, kad galėtų perskaityti norimą knygą. Ilga, kartais net dešimčių skaitytojų, laukiančių vieno bibliotekos turimo populiarios knygos egzemplioriaus, eilė reiškia, kad norimą knygą gali tekti perskaityti tik po kelių mėnesių ar metų. Todėl šiemet akcijos draugai kviečiami dovanoti laukiamiausių knygų savo bibliotekai! Kiekviena akcijoje dalyvaujanti biblioteka skelbia sąrašą pačių reikalingiausių knygų, kurių ypač laukia skaitytojai. Padovanoję net ir vieną knygą iš Jūsų bibliotekos pateikto sąrašo, galite ne tik sutrumpinti eilę, bet ir padėti stiprinti skaitymo įgūdžius, gausinti skaitytojų gretas. Lietuvos šimtmečio proga stiprinkime skaitymo kultūrą – tai, kas mus lydėjo kelyje į laisvę.

Apsilankę svetainėje knygukaledos.lt rasite, kokių knygų labiausiai laukia bibliotekos. Apsidairykite – galbūt Jūsų namų ir akcijos partnerių – knygynų – lentynose esančios knygos yra laukiamos ir reikalingos kitame Lietuvos krašte? Turimą arba naujai nupirktą knygą galima nunešti iki savo bibliotekos arba palikti knygyne užrašius, kam ji dovanojama. Akcijos partneriai pasirūpins jos pristatymu skaitytojams!

„Knygų Kalėdų“ D.U.K.:

  1. Kur galima rasti informaciją apie laukiamiausias knygas?

Laukiamiausių knygų sąrašai skelbiami akcijos „Knygų Kalėdos“ svetainėje www.knygukaledos.lt. Čia galima pasitikrinti, kokių knygų laukia Jūsų miesto ar miestelio biblioteka. Įvedę knygos, kurią norite dovanoti, pavadinimą, rasite nuorodą, kokioje bibliotekoje jos laukiama labiausiai. Naujausia informacija skelbiama FB paskyroje KnygųKalėdos.

  1. Kur galiu pasidžiaugti, kad dalyvauju akcijoje „Knygų Kalėdos“?

Kviečiame aktyviai dalintis įspūdžiais iš akcijos „Knygų Kalėdos“ renginių, susitikimų, vaizdais ir istorijomis apie dovanojamas knygas socialiniuose tinkluose naudojant grotažymę #KnygųKalėdos.

  1. Namie turiu daug senų knygų arba esu sukaupęs didelę biblioteką. Ką man su jomis daryti? Ar galiu jas dovanoti bibliotekai?

Akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti naujas (ne senesnes nei 5 metai nuo išleidimo), kokybiškas ir aktualias knygas, taip pat tas knygas, kurios yra įtrauktos į bibliotekų parengtus laukiamiausių knygų sąrašus. Jei tarp Jūsų turimų knygų yra tokių, kviečiame jas padovanoti bibliotekai. Kitas visada galima perduoti naudotomis knygomis prekiaujantiems knygynams.

  1. Noriu padovanoti knygą savo mokyklos ar miesto bibliotekai, bet jos poreikių sąraše nerandu. Ką daryti?

Gali būti, kad Jūsų biblioteka savo poreikių nepateikė, tačiau juos galite sužinoti susisiekęs su biblioteka telefonu arba elektroniniu paštu.

  1. Nupirkau knygą ir palikau ją knygyne, užrašęs, kam ji turi atitekti. Iš kur man žinoti, kad knyga tikrai pasieks adresatą?

Jei dovanotojas yra užrašęs, kad knyga turi atitekti konkrečiai bibliotekai, ji perduodama bibliotekai tiesiogiai. Knygą taip pat galima nunešti tiesiai į norimą biblioteką.

 Dovanokime laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms. Kurkime akciją „Knygų Kalėdos“ kartu!

 Akcija vyks iki sausio 6 dienos.

  • 46014127_1970369329711614_586377436652896256_n
  • 46084748_1970368986378315_791934751828082688_n

Partneriai