Kelionė po Dzūkiją

,,Didelė gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni“. V. Sirokomlė

Gegužės 3-5 dienomis Ib klasės gimnazistai leidosi į kelionę po Dzūkiją. Pagal iš anksto sudarytą maršrutą, turistai keliavo vaizdingomis Ūlos ir Merkio pakrantėmis, grožėjosi jų skardžiais, aplankė prie Nemuno esančią istorinę Merkinę. Stebėdami upių kraštovaizdį, gilino žinias apie hidrologo ir archeologo profesijas. Ypač visus sudomino paslaptingas šaltinis ,,Ūlos akis“, kuriame nuolat kunkuliuoja vandens srovės keliamas smėlis. Sakoma, kad šaltinio vanduo turi daug mineralinių medžiagų ir gydo nuo įvairių ligų, todėl visi atsigaivino jo skaidriu vandeniu. Į plačiojo Merkio kitą krantą perėję siūbuojančiu ,,beždžionių“ tiltu, nakvynei įsikūrė prie miške esančio Glyno ežero. Kitą dieną jaunieji turistai aplankė istorinę Merkinę, joje esantį piliakalnį, nuo kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis- Merkio ir Nemuno santaka. Ne vienas prisiminė istorijos pamokas: XIV a. čia stovėjusi viena svarbiausių LDK pilių, kuriai teko atlaikyti kryžiuočių antpuolius, joje lankėsi kunigaikščiai ir valdovai-Jogaila, Vytautas, Žygimantas Augustas, Vazos. Per 3 dienas ištvermingieji gimnazistai nukeliavo 35 km., patyrė įvairių nuotykių, o svarbiausia- susipažino su gimtojo krašto vietovėmis, istorija.

Ib. klasės auklėtojas Vitalij Kuzborskij

• Optimized-4(1)